Atliks tyrimą dėl J. Bideno namuose rastų dokumentų


JAV prezidentas Joe Bidenas. EPA – ELTA foto

Vašingtonas, sausio 12 d. (AFP-ELTA). JAV generalinis prokuroras Merrickas Garlandas ketvirtadienį paskyrė nepriklausomą specialųjį patarėją tirti prezidento Joe Bideno įtariamą netinkamą įslaptintų dokumentų tvarkymą.
 
M. Garlandas sakė, kad privatus advokatas ir buvęs vyriausybės prokuroras Robertas Huras ištirs, ar J. Bideno namuose ir su prezidentu susijusiame tyrimų institute aptikti įslaptinti vyriausybės dokumentai nerodo kokių nors įstatymų pažeidimo.
 
M. Garlandas sakė, kad susiklosčius „ypatingoms aplinkybėms“– tyrimas vykdomas prieš pareigas einantį prezidentą – jis turėjo imtis papildomų priemonių ir paskirti už tyrimą atsakingą nepriklausomą prokurorą.
 
Kitas Teisingumo departamento specialusis patarėjas Jackas Smithas vykdo tyrimą, susijusį su buvusiu prezidentu ir J. Bideno oponentu per rinkimus 2021 m. Donaldu Trumpu dėl daugiau nei 100 įslaptintų dokumentų, kuriuos jis slėpė savo namuose Floridoje.
 
M. Garlandas sakė, kad apie dokumentus, rastus J. Bideno namuose Delavere ir Vašingtone įsikūrusiame jo vardo tyrimų institute, J. Bideno advokatai pranešė Nacionaliniam archyvui, tvarkančiam visus Baltųjų rūmų įrašus. Jo teigimu, Teisingumo departamentas apie situaciją sužinojo lapkričio pradžioje ir nedelsdamas pradėjo tyrimą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.01.13; 05:08
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *