Šeštadienį ir sekmadienį Palangoje rengiamas Gintarinis savaitgalis.
 
Kurorto gyventojų ir svečių malonios staigmenos bei dovanos laukė ne tik paplūdimyje, bet ir įvairiose miesto įstaigose, viešbučiuose bei kavinėse.
 
Gintarinis savaitgalis – nuotaikingas renginys, kuris tapo įžanga į po savaitės Palangoje šurmuliuosiančią kurorto šventę „Myliu Palangą“.
Daugiausiai atrakcijų numatyta nuo šeštadienio vidudienio. Prie jūros, ties tiltu, buvo išbarstyta apie 40 kilogramų Baltijos gintarėlių. Juos saujomis į vandenį žarstė jūroje ant banglenčių stovinčios vaidilutės. Taip išbarstytas gintaras jūroje išbus kiek ilgesnį laiką, tad jūra jį į krantą išmes ne po kelių valandų, o po kelių dienų, o gal net ir savaitės.
 
Jau tapo tradicija Gintarinį savaitgalį vykstantis Gintaro rinkimo čempionatas. Šiais metais jis vyko septintą kartą. Dešimt norą dalyvauti čempionate pareiškusių dalyvių specialiai jiems įrengtose zonose varžėsi tarpusavy, kuris iš jų per numatytą laiką surinks daugiausiai gintaro.
 
Įvairaus dydžio gintarai buvo išbarstyti jūros krantą imituojančiame smėlyje.
 
Paplūdimyje ties jūros tiltu bei ant jo buvo demonstruojama, kaip apdirbamas gintaras, gintaro apdirbimo meistrai pasakojo, kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro. Norintieji galėjo susipažinti ir su gintaro gaudymo graibštais technika.
 
Beje, Gintarinio savaitgalio dalyvių laukė konkursai, kūrybinės užduotys, įvairios rungtys ne tik krante, bet ir vandenyje.
 
Gintarinio savaitgalio linksmybės tęsėsi ir sekmadienį. Šią dieną norintieji galėjo nemokamai apsilankyti Gintaro muziejuje, o Palangos baseine vyko gintaro grynuolių lobių paieškos. Jame dalyvauti galėjo visi baseino lankytojai – renginio metu baseino ir sveikatingumo zonose buvo paslėpta gintarų, o lankytojai buvo kviečiami juos surasti, vadovaudamiesi smagiomis nuorodomis.
 
2019.05.26; 08:26

Šiandien aktualijų portalas Slaptai.lt pateikia rašytojo Petro Dirgėlos (1947 – 2015) straipsnį „Jūra“.

Šis rašinys dienos šviesą pirmą kartą išvydo 1997 metų kovo 18 dieną. Jis priklauso esė ciklui „Suvokimai“. Rašytojas juos kūrė 1997 – 1999 metais (pirmą kartą paskelbti „Valstiečių laikraštyje“).

„Suvokimus“ sudaro per šimtas tekstų. Daugumą jų portalas slaptai.lt yra numatęs paskelbti.

Continue reading „Suvokimai. Jūra“

korupcija_pazaboti

EBSW koncernas prieš keliolika metų, 1993-1996-aisiais, nuolatos buvo visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio centre. Šio koncerno užuomazgos – 1989 metais Kaune įkurti kooperatyvai „Daiva“ ir ,,Triconas“. 1991-1992 metais šių kooperatyvų savininkai jau plėtė savo veiklą, o 1993 metų pradžioje pradėjo masinę valstybinių įmonių privatizaciją visoje Lietuvoje. 1993-1995 metais koncernas užvaldo daug įmonių įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat – ir Lietuvos laivyną valdančią įmonę „Jūrą“. Visas Lietuvos laivynas buvo išgrobstytas ir sužlugdytas, laivai parduoti. 1996 metų rudenį galutinai paaiškėjo, kad EBSW koncernas nebevykdo savo įsipareigojimų ir bankrutuoja. 1997 metais prasidėjo išsamus koncerno veiklos tyrimas, tačiau 2000-2005 metais teismai daugelį koncerno savininkų išteisino ar nubaudė lygtinai. Šiuo metu yra susiklosčiusi įdomi situacija – nors oficialiai EBSW lyg ir nėra, bet faktiškai buvusio koncerno branduolys išliko, išsaugojo savo turtus ir veikia tarsi slapta galinga korporacija.

Continue reading „Neišnarpliotas EBSW imperijos paslaptis prisiminus“