Paulas Whelanas. EPA – ELTA nuotr.

Rusijos teismas pirmadienį šnipinėjimu kaltinamam JAV piliečiui Paului Whelanui skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę.
 
50 metų amžiaus buvęs JAV jūrų pėstininkas P. Whelanas, kuris dar turi Airijos, Kanados ir Didžiosios Britanijos pilietybes, areštuotas Rusijoje 2018 metų gruodį dėl tariamo šnipinėjimo JAV naudai. Tvirtinama, kad jis turėjo usb laikmeną ir dokumentus su Rusijos valstybės paslaptimis, bet neatskleidžiama, kokio pobūdžio buvo ta informacija.
 
P. Whelanas praleido už grotų pastaruosius pusantrų metų.
 
P. Whelanas neigė visus jam pareikštus kaltinimus, o jo šeima tvirtino, kad jis atvyko į Rusiją dalyvauti draugo vestuvėse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.15; 15:30

Maskvos teismas ketvirtadienį nusprendė pratęsti amerikiečio Paulo Whelano, suimto praėjusių metų pabaigoje dėl kaltinimų šnipinėjimu JAV naudai, kardomąjį kalinimą dar dviem mėnesiais.
 
Posėdžio metu teisėjas paskelbė, kad P. Whelano suėmimas pratęsiamas iki gruodžio 29 dienos.
 
49 metų buvęs JAV jūrų pėstininkas P. Whelanas, kuris dar turi Airijos, Kanados ir Didžiosios Britanijos pilietybes, areštuotas Rusijoje praėjusių metų gruodį dėl tariamo šnipinėjimo. Tvirtinama, kad jis turėjo dokumentus su Rusijos valstybės paslaptimis.
 
Jei bus pripažintas kaltu, vyrui gresia iki 20 metų kalėjimo.
 
P. Whelanas kaltinimus neigia ir naujienų agentūrai AFP sakė manąs, kad yra laikomas kaip įkaitas galimam JAV ir Rusijos apsikeitimui belaisviais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.24; 16:22

Jungtinių Valstijų teisėsauga sulaikė buvusį jūrų pėstininką Christopherį Ahną, kuris, kaip įtariama, prisidėjo prie vasarį įvykdyto išpuolio prieš Šiaurės Korėjos ambasadą Ispanijoje, praneša „Reuters“.

Pasak šaltinių, Ch. Ahnas buvo sulaikytas ketvirtadienį, o federaliniame Los Andželo teisme pasirodė penktadienį.

Jungtinių Valstijų teisėsauga šią savaitę taip pat surengė reidą Adriano Hongo namuose. A. Hongas yra „Čolimos civilinės gynybos“ („Cheolima Civil Defense“) grupės lyderis. Grupė siekia nuversti Šiaurės Korėjos vadą Kim Jong Uną ir būtent „Čolimos civilinė gynyba“ prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio.

Ispanija siekia Ch. Ahno, A. Hongo ir kitų organizacijos narių, šiuo metu besislapstančių JAV, ekstradicijos. JAV teisingumo departamento atstovė spaudai atsisakė komentuoti situaciją, tačiau, tikino ji, ekstradicijos susitarimai dažniausiai yra sudaromi tik tuo atveju, jei įtariamieji nebus perkelti į trečiąją šalį.

„Kitai šaliai perduotas įtariamasis gali būti perduodamas trečiajai šaliai be pirmosios valstybės sutikimo“, – sakė Teisingumo departamento atstovė.

Vasario 22 d. grupė ginkluotų vyrų įsiveržė į Šiaurės Korėjos ambasadą Madride, pavogė dokumentų ir kelis kompiuterius bei pabėgo. Ispanijos žiniasklaidos duomenimis, incidento metu buvo sužeista viena moteris.

Darius Mikutavičius (ELTA)
 
2019.04.20; 16:00

Maskvoje sulaikytas šnipinėjimu įtariamas amerikietis Paulas Whelanas buvo aktyvus Rusijos socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį reportaže iš Mičigano valstijos pranešė televizijos kanalas CNN.

Buvęs JAV jūrų pėstininkas P. Whelanas. EPA-ELTA nuotr.

Jo duomenimis, 48 metų P. Whelanas, dirbęs direktoriumi saugumo klausimais automobilių atsarginių dalių tiekimo bendrovėje „BorgWarner“, kurios būstinė yra Obern Hilse (Mičigano valstija), naudojosi Rusijos socialiniais tinklais pastaruosius 13 metų, jo paskyroje – 70 draugų. Pasak CNN, amerikietis pirmą kartą apsilankė Maskvoje 2006 metais.

Jo jaunystė praėjo šaltojo karo laikotarpiu, bet po apsilankymo Maskvoje vyras susidomėjo Rusija ir išmoko rusų kalbą, sakoma reportaže.

Pirmadienį Federalinė saugumo tarnyba pranešė apie P. Whelano sulaikymą Maskvoje gruodžio 28 d. Jam iškelta baudžiamoji byla pagal RF baudžiamojo kodekso 276-ąjį straipsnį (šnipinėjimas). Amerikiečiui gresia 10-20 metų kalėjimo.

Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, kad Jungtinės Valstijos tikisi gauti iš Rusijos daugiau informacijos, kodėl Rusijos Federalinė saugumo tarnyba sulaikė buvusį Amerikos jūrų pėstininką.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.03; 02:00

JAV tikisi gauti iš Rusijos daugiau informacijos, kodėl Federalinė saugumo tarnyba sulaikė buvusį Amerikos jūrų pėstininką. Tai trečiadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, praneša BBC.

Paulas Whelanas. EPA-ELTA nuotr.

„Mes aiškiai išsakėme Rusijai savo viltį daugiau sužinoti apie kaltinimus, suprasti, kuo jis kaltinamas. Ir jeigu sulaikymas nepagrįstas, mes pareikalausime tučtuojau jį paleisti“, – sakė žurnalistams M. Pompeo.

Anot jo, Vašingtonas tikisi, kad konsulato darbuotojai jau artimiausiomis valandomis galės susitikti su amerikiečiu.

Gruodžio 31 d. Federalinė saugumo tarnyba pranešė, kad gruodžio 28 d. „šnipinėjimo akcijos metu“ buvo sulaikytas JAV pilietis Paulas Whelanas. Jam iškelta baudžiamoji byla pagal RF baudžiamojo kodekso 276-ąjį straipsnį (šnipinėjimas).

Kitą dieną jo brolis Davidas Whelanas žurnalistams papasakojo, kad Paulas išvyko į Rusiją dalyvauti savo draugo vestuvėse.

D. Whelanas taip pat pranešė, kad Paulas anksčiau tarnavo JAV jūrų pėstininkų daliniuose, bet vėliau išėjo į atsargą. Anot jo, Paulas ne kartą lankėsi Rusijoje nuo 2007 metų kaip turistas ir kaip konsultacinės kompanijos „Kelly Services“ darbuotojas, bet visi jo vizitai buvo trumpalaikiai.

48 metų amžiaus P. Whelanas išskrido į Rusiją gruodžio 22 d. Pastarąjį kartą jo šeima bendravo su juo gruodžio 28-ąją, vestuvių išvakarėse. Apie jo sulaikymą artimieji sužinojo iš žiniasklaidos.

Laikraščio „The Washington Post“ duomenimis, P. Whelanas pradėjo tarnybą armijoje 1994 metais, dalyvavo kampanijoje Irake, bet 2008 metais buvo atleistas iš ginkluotųjų pajėgų už vagystę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.03; 03:00