Šnipinėjimu įtariamą amerikietį sulaikė Rusijos sostinėje


Maskvoje sulaikytas šnipinėjimu įtariamas amerikietis Paulas Whelanas buvo aktyvus Rusijos socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį reportaže iš Mičigano valstijos pranešė televizijos kanalas CNN.

Buvęs JAV jūrų pėstininkas P. Whelanas. EPA-ELTA nuotr.

Jo duomenimis, 48 metų P. Whelanas, dirbęs direktoriumi saugumo klausimais automobilių atsarginių dalių tiekimo bendrovėje „BorgWarner“, kurios būstinė yra Obern Hilse (Mičigano valstija), naudojosi Rusijos socialiniais tinklais pastaruosius 13 metų, jo paskyroje – 70 draugų. Pasak CNN, amerikietis pirmą kartą apsilankė Maskvoje 2006 metais.

Jo jaunystė praėjo šaltojo karo laikotarpiu, bet po apsilankymo Maskvoje vyras susidomėjo Rusija ir išmoko rusų kalbą, sakoma reportaže.

Pirmadienį Federalinė saugumo tarnyba pranešė apie P. Whelano sulaikymą Maskvoje gruodžio 28 d. Jam iškelta baudžiamoji byla pagal RF baudžiamojo kodekso 276-ąjį straipsnį (šnipinėjimas). Amerikiečiui gresia 10-20 metų kalėjimo.

Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, kad Jungtinės Valstijos tikisi gauti iš Rusijos daugiau informacijos, kodėl Rusijos Federalinė saugumo tarnyba sulaikė buvusį Amerikos jūrų pėstininką.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.03; 02:00

print