JAV karinių jūrų pajėgų plaukiojančioji ligoninė „Mercy“. EPA-ELTA nuotr.

Penktadienio rytą JAV karinių jūrų pajėgų plaukiojančioji ligoninė „Mercy“ atplaukė į Los Andželo uostą.
 
Kaip pranešė televizijos kanalas NBC, šiame laive gydytojai teiks pagalbą neužsikrėtusiems koronavirusu pacientams, tai leis sumažinti kitiems Los Andželo medicinos centrams tenkantį krūvį.
 
Plaukiojančiojoje ligoninėje – 800 karo medikų, taip pat civilių specialistų, kurie rūpinasi laivo techniniu aptarnavimu.
 
Iš pradžių šis JAV karinių jūrų pajėgų transporto laivas buvo naudojamas kaip tanklaivis, bet vėliau jis buvo pertvarkytas į plaukiojančiąją ligoninę su 11 operacinių, 15 palatų pacientams, rentgeno kabinetu ir kraujo banku, kurio atsargos pakankamos 5 tūkstančiams ligonių. Ji buvo naudojama 1990 metų rugpjūtį per karą Persijos įlankoje.
 
Dar viena JAV karo laivyno plaukiojančioji ligoninė – „Comfort“, galinti priimti iki tūkstančio pacientų, atplauks į Niujorko uostą pirmadienį.
 
Naujausiais Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV pralenkė kitas šalis pagal nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių. Jungtinėse Valstijose užfiksuota daugiau kaip 92,9 tūkstančio užsikrėtimo koronavirusu atvejų, daugiau kaip 1,3 tūkstančio infekuotųjų mirė.
 
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė beveik 522 tūkstančiai žmonių, per 23,5 tūkstančio infekuotųjų mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.28; 07:15

JAV valstybės departamentas smerkia Armėniją, karinėje srityje bendradarbiaujančią su Rusija. Apie oficialiojo Vašingtono nepasitenkinimą Armėnijos veiksmais informavo Aysor.am, išplatinusi JAV ambasados Jerevane komentarą.

JAV valstybės departamentas teigia suprantantis, jog esama trečiųjų šalių, kurios norėtų aktyviai dalyvauti teikiant humanitarinę pagalbą Sirijai. Tačiau JAV kritikuoja trečiųjų šalių bendradarbiavimą su Sirijos armija tiek gelbstint civilius asmenis, tiek atliekant specifines karines užduotis. Oficialusis Vašingtonas taip pat nepalaiko Armėnijos ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimo Sirijos teritorijoje.

Kodėl tokia griežta Amerikos nuostata? JAV mano, kad būtent Rusijos parama Sirijos prezidentui Bašarui Asadui ir sukėlė humanitarinę katastrofą Sirijoje. Be to, amerikiečių manymu, Rusija iki šiol visomis išgalėmis talkina žiauriam B.Asado režimui.

„Sputnik – Armėnija“ pažymi, kad Armėnijos gynybos ministras Davidas Tonojanas yra viešai užsiminęs, jog armėnų kariškiai pasiruošę aktyviai dalyvauti kariniuose veiksmuose Sirijoje. „Jeigu bus reikalinga, kad karinėse operacijose Sirijoje dalyvautų ir Armėnijos kariai, mes taip ir padarysime, tik, žinoma, griežtai laikydamiesi įstatymų“. Toks buvo Armėnijos gynybos ministro paaiškinimas.

Belieka priminti, kad dar 2018-ųjų pabaigoje (rugsėjis) Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Armėnijos premjero Nikolos Pašiniano susitikimo metu buo oficialiai pareikšta, jog oficialusis Jerevanas į Siriją artimiausiu metu siųs grupę savo išminuotojų bei karinių medikų, lygidų apsaugos būrio.

Manoma, kad karinis Armėnijos kontingentas, kurį siųs ar jau nusiuntė į Siriją, nebus itin skaitlingas – apie šimtą žmonių.

Slaptai.lt informacija

2019.02.14; 08:00