Pagal kažkokį neginčijamą kontržvalgybos įstatymą, rusų šnipių visada ir pirmiausia reikia ieškoti pagal plaukų spalvą.

Todėl Jekaterinai Gerasimovai, apie kurią buvo pranešta, kad ji – Kremliui dirbanti gundytoja, greitai priklijavo „aistringos tamsiaplaukės“ etiketę.

O Ana Čiapman, atsidūrusi tarp Rusijos ir JAV įsiplieskusio, apsikeitimu pasibaigusio, šnipinėjimo skandalo centre, visiems laikams liks „ugninga rudaplaukė ir žaliaakė Kremliaus gražuoliukė“.

Continue reading „Moterys žvalgyboje? Tai – nejuokinga”

katia_zatuliveter01

Katios Zatuliveter, Britanijos parlamento deputato Mike’o Hancocko padėjėjos iš Rusijos, istorija vargu ar baigsis visaverčiu šnipinėjimo skandalu.

Pirmiausia ji nebuvo sučiupta su įkalčiais. Šaltiniai iš Britanijos kontržvalgybos MI 5 tik tvirtina, kad ji gali būti „miegantis agentas“, kitaip sakant, apkaltinti jos paslapčių perdavimu nepavyko. Paprastai tokia istorija atsitinka, kai iš kur nors pavyksta sužinoti šnipo pavardę, ir naudinga informacija tik pavarde ir apsiriboja.

Jeigu Zatuliveter būtų įklimpusi dėl klaidos, kurią pastebėjo Britanijos kontržvalgyba, tai būtų rimti jos šnipinėjimo veiklos įrodymai. Be to, tokiu atveju būtų žinomas ir jos kuratorius iš žvalgybos.

Continue reading „Šnipė Britanijos parlamente – perbėgelio pėdsakas?”

katia_jura

Rusė, dirbusi Didžiosios Britanijos parlamento nario padėjėja, sulaikyta ir gali būti deportuota įtarus šnipinėjimu.

Kaip rašo laikraštis Sunday Times, 25-rių metų Katia Zatuliveter buvo suimta Britanijos kontržvalgybos MI5 reikalavimu.

Jos darbdavys, deputatas Mike’as Hancockas, atstovaujantis Pietų Portsmuto rinkiminės apygardos interesams, pareiškė, kad ji nepažeidė įstatymo, ir ketina duoti apeliaciją dėl jos sulaikymo. Britanijos Vidaus reikalų ministerija pareiškė nekomentuosianti atskirų deportacijos bylų ir klausimų.

Continue reading „Rusė, dirbusi Britanijos parlamentaro padėjėja, įtariama šnipinėjimu”