Kinijos komunistų partijos suvažiavimas. EPA – ELTA nuotr.

Didžioji Britanija apkaltino Kinijos vyriausybės remiamus agentus vykdant „kenkėjišką kibernetinę kampaniją, kuria Europoje, Azijoje ir JAV taikomasi į intelektinę nuosavybę ir jautrią komercinę informaciją“.

Programišių grupuotė, žinoma kaip APT 10, veikė gavusi Kinijos valstybinės saugumo agentūros įgaliojimą. Ji vykdė „ilgalaikę kibernetinę kampaniją, kurios taikinys buvo stambūs paslaugų teikėjai“, sakoma Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Pranešime priduriama, kad Didžioji Britanija ir jos sąjungininkės mano, jog grupuotė ir toliau atakuoja pasaulines bendroves. Pasak jų, tai – „vienas reikšmingiausių ir plačiausio masto iki šiol išaiškintų kibernetinių įsibrovimų į Jungtinės Karalystės ir sąjungininkų sistemas“.

„Mūsų žinutė vyriausybėms, pasirengusioms leisti tokią veiklą: mes, kartu su sąjungininkais, išaiškinsime jūsų veiksmus ir imsimės kitų būtinų priemonių, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi teisinės valstybės principų“, – sakė užsienio reikalų sekretorius Jeremy’is Huntas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.21; 09:56

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad dėl tūkstančių kompiuterių paveikusio viruso „WannaCry“ atakos yra kaltos JAV žvalgybos tarnybos, rašo leidinys „Financial Times“.

„Microsoft“ pasakė tiesiogiai: pirminis šio viruso šaltinis yra Jungtinių Valstijų saugumo agentūros, ir Rusija čia visiškai niekuo dėta. Žinant tai, būtų keista girdėti kažką kita“, – Pekine kalbėjo Rusijos prezidentas.

Rusija buvo bene labiausiai „WannaCry“ viruso paveikta šalis – kenkėjiškos programos kirto Vidaus reikalų ministerijai, mobiliojo ryšio kompanijai „MegaFon“, kredito įstaigai „Sberbank“ bei kitoms ministerijoms ir valstybinėms įmonėms.

„Mūsų institucijos nepatyrė žymių nuostolių – nei bankai, nei sveikatos apsaugos sistema, nei dar kas nors kitas. Tačiau apskritai tokia situacija nėra labai gera ir kelia didelį nerimą“, – teigė V. Putinas.

Rusijos vadovas prie kibernetinio saugumo stiprinimo paragino jungtis JAV. Pernai Barako Obamos (Barack Obama) administracija atmetė Kremliaus prašymus pasirašyti memorandumą bendram kibernetinio saugumo sistemų tobulinimui.

„Tokios į viešumą iškilusios paslaptys, ypač jei jos yra sukurtos slaptųjų tarnybų, gali pakenkti net jų pačių kūrėjams. Mums reikia neatidėliojant aptarti šią problemą aukštu politiniu lygmeniu ir sukurti sistemą, skirtą gynybai prieš tokius atvejus kaip šis“, – imtis veiksmų ragino V. Putinas.

Informacijos šaltinis – agentūra ELTA.

2017.05.16; 03:00