gelen_reinhard

Geleno organizacija – žvalgybos tarnyba, Jungtinių Amerikos Valstijų įsteigta po Antrojo pasaulinio karo Vakarų Vokietijos teritorijoje informacijai apie sovietų ginkluotąsias pajėgas rinkti. 1946 metų liepą, po metų konsultacijų su Amerikos armijos žvalgybos atstovais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Reinhardas Gelenas (Reinhard Gehlen) grįžo į Vakarų Vokietiją tikėdamasis ten atkasti žvalgybos archyvus, kuriuos jis paslėpė dar per karą, ir vėl surinkti buvusio Vokietijos Generalinio štabo 12-ojo skyriaus bendradarbius – Rytų užsienio armijas.

R.Geleno organizacija gyvavo kontroliuojama ir vadovaujama JAV armijos, kuri finansavo jos veiklą, tiekė materialinę bei techninę, o prireikus ir kitokią pagalbą. Organizacijos štabo būstinė nuo 1947 metų pabaigos įsikūrė Pulache, už penkių mylių į pietus nuo Miuncheno.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: Geleno (Gehlen) organizaciją vadino “nacistine šnipų kontora”“

zvalgybine_enciklopedija_mmm

Feliksas Blošas (Felix Bloch, g. 1935 m.) – amerikiečių diplomatas, atleistas iš valstybės departamento, kai plačiai išgarsėjo skandalingas „šnipinėjimo tyrimas“, kuris, deja, taip ir nepadarė vienareikšmiškos išvados.

Nuo antrojo pasaulinio karo F.Blošas buvo aukščiausio rango Amerikos valstybės departamento valdininkas, įpainiotas į šnipinėjimo bylą.

B.Blošas gimė Austrijoje, bet mokėsi jau Jungtinėse Amerikos Valstijose (Pensilvanijos universitete) ir dirbti valstybės departamente pradėjo 1958 metais. Iš pradžių jis užsiiminėjo žvalgybos klausimais. 1960 metais gavo paskyrimą į Amerikos konsulatą Diuseldorfe (tuomet Vakarų Vokietijoje) bendradarbiu prekybos reikalams.

Continue reading „Atleistas iš darbo vadovaujantis „nacionalinio saugumo interesais”“

kgb

Donaldas Altanas gimė Brukline (Niujorkas), dirbo JAV ambasadoje Vienoje. Septintajame dešimtmetyje jį bandė užverbuoti sovietų specialiosios tarnybos. D.Altanas buvo šifruotojas. Tokiems kaip jis, KGB ir GRU (Rusijos karinė žvalgyba) tradiciškai skyrė ypatingą dėmesį.

D.Altano verbavimo operacija buvo gana sudėtinga ir neįprasta. Sovietų agentas, natūralizavęsis vienos Vakarų valstybės pilietis, kavinėje pavaišino gėrimu D.Altano artimą draugą. Be to, prisistatė kaip beveik pasitraukęs nuo reikalų belgų biznierius, nors iš tikrųjų buvo KGB bendradarbis.

Continue reading „Belgų versilininku prisistatęs vyriškis iš tiesų buvo KGB bendradarbis“