Karvės skulptūra Europos prekybos centre Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Indijos aukščiausiasis teismas pirmadienį nurodė paleisti aktyvistą, kuris prieš du mėnesius buvo areštuotas ir apkaltintas kurstymu maištauti dėl įrašo socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame rašė, kad karvių mėšlas negydo koronaviruso.
 
40 metų Erendro Leichombamas komentarą parašė gegužę, po Manipūro valstijos politiko, priklausančio premjero Narendros Modžio valdančiajai nacionalistinei „Bharatiya Janata“ partijai (BJP), mirties.
 
Pagal induizmą, karvės yra šventos, ir buvo keletas atvejų, kai BJP politikai pritarė karvių šlapimo ir mėšlo naudojimui, siekiant užkirsti kelią COVID-19 bei kitiems negalavimams ir juos išgydyti.
 
„Vaistas nuo koronos nėra karvių mėšlas ir šlapimas. Vaistas yra mokslas ir sveikas protas“, – „Facebook“ tinkle parašė E. Leichombamas.
 
Netrukus po to jis buvo suimtas kartu su vietos žurnalistu, gavus kito vietinio BJP politiko skundą ir apkaltinus juos BJP narių bei jų šeimų „religinių jausmų įžeidimu“.
 
Vėliau jam buvo pareikšti įtarimai dėl antivyriausybinės veiklos ir kurstymo maištauti pagal ginčytiną Nacionalinio saugumo įstatymą (NSA), pagal kurį kaltinamieji gali gauti metus kalėjimo.
 
Pirmadienį Aukščiausiasis teismas nurodė paleisti E. Leichombamą, sakydamas, kad jo tolesnis sulaikymas pažeidžia jo teises. Tačiau kartu suimtas vietinis žurnalistas Kishorechandra Wangkhemas vis dėlto paliktas už grotų.
 
Valdant N. Modžiui, jau keli tūkstančiai žmonių buvo suimti remiantis kovos su antivyriausybine veikla ir terorizmu įstatymu, tarp jų – žurnalistai, teisių gynėjai ir kiti asmenys.
 
Šį mėnesį 84 metų dvasininkas ir genčių teisių aktyvistas Stanas Swamy, kuriam buvo pareikšti įtarimai dėl teroristinių nusikaltimų, mirė po devynis mėnesius trukusio suėmimo. Dėl to kilo tarptautinis skandalas, pasipiktino ir Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras.
 
Praėjusią savaitę teismas apgailestavo dėl „piktnaudžiavimo“ Indijos kolonijinės epochos įstatymu dėl antivyriausybinės veiklos ir paklausė N. Modžio vyriausybės, kodėl jis iki šiol nepanaikintas. Vyriausybė į šį klausimą neatsakė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.20; 08:17

Edvinas Lendas (1909–1991)- žymus amerikiečių mokslininkas, išradėjas ir verslininkas, kuris energingomis pastangomis ženkliai prisidėjo, kad JAV atsirado lėktuvai–šnipai ir palydovai–foto žvalgai. Bet pasauliniu mastu Edvinas Lendas išgarsėjo išradęs „Polaroidą“, pirmąjį pasaulyje masinį foto aparatą, akimirksniu išryškinantį fotografiją.

Žvalgybinių lėktuvų ir palydovų kūrimu E.Lendas pradėjo domėtis šešiasdešimtųjų metų pradžioje, kai prezidentas Trumenas įtraukė jį į Mobilizacijos valdybos mokslinę konsultacinę tarybą. O 1954 metų pavasarį, kai Džeimsas R. Killianas (tada Masačiusetso technologijos instituto prezidentas) prezidento Eizenhauerio prašymu sudarė komisiją, kuriai buvo keliamas uždavinys įvertinti didelio veikimo spindulio strateginio raketinio ginklo technologijos vystymo perspektyvas, ir ėmė jai vadovauti, E.Lendui buvo pasiūlyta vadovauti žvalgybos pakomitečiui.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: Edvinas Lendas niekad nebuvo patenkintas pasiektais rezultatais”