Rusijos slaptoji tarnyba neleido išvykti iš šalies Kremliaus kritikei ir parnkroko grupės „Pussy Riot“ narei Marijai Aliochinai. Federalinės saugumo tarnybos (FSB) darbuotojai Maskvos oro uoste pranešė jai, kad ji negali palikti šalies, antradienį sakė moteris.

M. Aliochina, anot portalo „Mediasona“, teigė, kad ketino vykti į festivalį Škotijos Edinburgo mieste. Saugumo šaltiniai patvirtino, kad M. Aliochina laikinai negali išvykti. To priežastis esą yra dėl nesankcionuotų protesto akcijų jai skirti viešieji darbai.

M. Aliochina išgarsėjo 2012-aisiais, kai su kitomis „Pussy Riot“ aktyvistėmis Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje „pankroko malda“ kritikavo šalies vadovybę. M. Aliochina su viena kolege buvo nuteistos kalėti, tačiau 2013-aisiais joms suteikta malonė. Nuo tada aktyvistė vis kritikuoja netvarką šalyje ir dėl savo akcijų sulaukia bausmių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.09; 03:00

„Kalti !“ Po šio prisiekusiųjų ištarto žodžio Rusijos teisėsauga gali lengviau atsipkvėpti. Daugiau nei penkerius metus nagrinėta Rusijos žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo byla lyg ir baigta.

Be kita ko, baigta paskelbus kaltinamąjį, o ne išteisinantį verdiktą. Priminsime: prieš penkerius metus Rusijos teisėjai, narplioję šią bylą, buvo nusprendę, jog kaltinamaisiais įvardinti asmenys nėra kalti. Esą trūksta įrodymų, patvirtinančių jų kaltę. Dabar padėtis – kitokia. Kaltinamieji – neišteisinti. Jie privalės už grotų praleisti ne vienerius metus.

Tačiau austriškojo „Der Standart“ laikraščio žurnalistas Andre Balenas pastebi, jog atsakymo į svarbiausią klausimą, kas gi užsakė žmogžudystę, – nėra.

Continue reading „Anos Politkovskajos byla: užsakovų niekas neieškos“