Anos Politkovskajos byla: užsakovų niekas neieškos


„Kalti !“ Po šio prisiekusiųjų ištarto žodžio Rusijos teisėsauga gali lengviau atsipkvėpti. Daugiau nei penkerius metus nagrinėta Rusijos žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo byla lyg ir baigta.

Be kita ko, baigta paskelbus kaltinamąjį, o ne išteisinantį verdiktą. Priminsime: prieš penkerius metus Rusijos teisėjai, narplioję šią bylą, buvo nusprendę, jog kaltinamaisiais įvardinti asmenys nėra kalti. Esą trūksta įrodymų, patvirtinančių jų kaltę. Dabar padėtis – kitokia. Kaltinamieji – neišteisinti. Jie privalės už grotų praleisti ne vienerius metus.

Tačiau austriškojo „Der Standart“ laikraščio žurnalistas Andre Balenas pastebi, jog atsakymo į svarbiausią klausimą, kas gi užsakė žmogžudystę, – nėra.

Nužudytos A.Politkovskajos sūnus Ilja Politkovskis pareiškė, jog ši žmogžudystė bus ištirta tik tuomet, kai bus rasti užsakovai. O kol kas užsakovai – nerasti. Ir, kas liūdniausia, jų greičiausiai niekas net neieškos. Tiesiog Rusijos teisėsauga pasitenkins tuo, kad už grotų atsidūrė nusikaltimą įvykdę keli čečėnų tautybės asmenys.

Žurnalistas A.Balenas mano, jog Kremlius turėtų būti suinteresuotas rasti tuos, kurie užsakė nužudyti Kremlių aršiai kritikavusią žurnalistę A.Politkoskają. Juk A.Politkovskaja, rengusi kritiškus reportažus apie Rusijos kariuomenės invaziją į Čečėniją, buvo laikoma negailestinga Kremliaus kritike. Todėl nenustačius užsakovų lieka galimybė tvirtinti, jog A.Politkovskajos pašalinimą organizao ne kas kitas, o Kremlius.

Juolab kad A.Politkovskaja savo namų laiptinėje buvo nužudyta būtent tą dieną, kai Vladimiras Putinas šventė savo gimtadienį. Vaizdžiai tariant, ji nužudyta V.Putino gimtadienio dieną. Sutapimas?

Įdomu ir tai, kad Rusijos prezidentas net taip yra pasakęs: A.Politkovskajos nužudymas kenkia Rusijai labiau nei A.Politkovskajos straipsniai.

Tačiau galimybės ištirti šią bylą iki galo, regis, nebėra. Nuteisus vykdytojus vargu ar bus tęsiama užsakovų medžioklė. Visi greičiausiai pasitenkins įkalinę vykdytojus.

Nuotraukoje: Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja, aršiai kritikavusi Kremlių dėl invazijos į Čečėniją ir ypač – Vladimirą Putiną.

Informacijos šaltinis: Der Standard

2014.05.23; 17:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.