Suimtas žymios Rusijos žurnalistės nužudymu įtariamas asmuo


Rusijos teisėsauga pranešė, jog prieš keletą dienų suimtas Čečėnijos respublikos gyventojas Rustamas Machmudovas. Rustamas Machmudovas sulaikytas naktį savo tėvų namuose Čečėnijoje.

Šis Čečėnijos gyventojas įtariamas tuo, kad 2006-aisiais metais nužudė žymią Rusijos žurnalistę Aną Politkovskają, ilgai ir sėkmingai dirbusią demokratinėmis pažiūromis garsėjančiame leidinyje “Novaja gazeta”.

Būtina pabrėžti, jog savo straipsniuose ir knygose Ana Politkovskaja nuolat kritikavo agresyvią Kremliaus politiką Šiaurės Kaukaze ir ypač Rusijos kariuomenės operacijas Čečėnijoje.

Rusijos teisėsaugos pareigūnai kažkodėl visą dėmesį sukoncentravę būtent į R.Machmudovą. Rusijos teisėsauga taip pat įtaria, jog su žurnalistės A.Politkovskajos nužudymu gal būti susiję ir R.Machmudovo broliai Džabrailas ir Ibrahimas, o taip pat – ir vienas buvęs milicijos pareigūnas.

Tiesa, 2009-aisiais metais Rusijos prisiekusiųjų teismas pareiškė, jog įtariamieji Machmudovai nėra kalti dėl žurnalistės Anos Politkovskajos mirties. Po tokio prisiekusiųjų sprendimo įtariamasis R.Machmudovas buvo paleistas į laisvę.

Tačiau Rusijos Aukščiausiasis Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį ir pareikalavo bylą tirti iš naujo. Rusijos Aukščiausiojo teismo sprendimas byloja, jog teisėjai palaiko Generalinės prokuratūros teikimą atnaujinti tyrimą ir suimti kaip įtariamąjį Čečėnijos respublikos gyventoją R.Machmudovą.

Vis dėlto ši byla turi daug nežinomųjų. Žurnalistės A.Politkovskajos artimieji ir kolegos žurnalistai atkreipia dėmesį į aplinkybę, jog Rusijos teisėsauga ieško tik nusikaltimo vykdytojų. Nusikaltimo užsakovai Rusijos teisėsaugai – tarsi nė motais. O juk žurnalistė A.Politkovskaja ypač aršiai kritikavo dabartinį Rusijos premjerą Vladimirą Putiną.

Kai kurie A.Politkovskajos kolegos žurnalistai taip pat įsitikinę, jog R.Machmudovas tiesiog tapo „atpirkimo ožiu”, nes jo sąsajos su įvykdytu nusikaltimu – labai miglotos.

Nuotraukoje: Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja, nušauta prie savo namų 2006-aisiais metais.

2011.06.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *