Anos Politkovskajos bylos uždanga


Gal po 50 ar 100 metų išaiškės, kas užsakė ir įvykdė pasikėsinimą į žurnalistę Aną Politkovskają, rašo laikraštyje Le Monde žurnalistė Mari Jėgo.

„2006 metų spalio 7 dieną savo namo lifte nušautos Anos Politkovskajos byla, atrodo, artėja į pabaigą“, – rašo straipsnio autorė.

„Artimiausiu metu Maskvoje prasidės numanomo žurnalistės žudiko Rustamo Machmudovo, teisiamo kartu su bendrininkais, teismo procesas. Kaltinimas su pasitenkinimu be paliovos kartoja nužudymo užsakovo vardą: Borisas Berezovskis, oligarchas, atsidūręs tremtyje Londone nuo 2000 metų, po to, kai pateko į Vladimiro Putino nemalonę“, – rašo korespondentė.

„Štai taip baigiasi Kremliui nepatogi byla. Kaltieji nustatyti. Aną Politkovskają nužudė neturintis principų intrigantas Borisas Berezovskis. Tą versiją tvirtina pagrindinis dramos veikėjas – Dmitrijus Pavliučenkovas, numanomas nužudymo organizatorius, atgailaujantis dėl to, ką padarė“, – rašo straipsnio autorė.

„Tas buvęs milicininkas pagal susitarimą su tyrėjais gavo valstybės saugomo liudytojo statusą. Jo teismo procesas vyks už uždarų durų. Anos Politkovskajos vaikai Ilja ir Vera reikalauja atšaukti Rusijos prokuratūros ir buvusio milicininko susitarimą. Jie įsitikinę, kad papulkininkis D.Pavliučenkovas yra centrinė figūra byloje. Būtent jis organizavo Anos Politkovskajos sekimą, būtent jis perdavė ginklą numanomam žudikui Rustamui Machmudovui. Buvęs policininkas pripažįsta, kad veikė čečėnų „autoriteto“ Lomo Ali Gaitukajevo, FSB informatoriaus, nurodymu. Bet kas tampė virvutes? Borisas Berezovskis, – tvirtina buvęs milicininkas. Tačiau ta versija kelia abejonių. Oligarcho motyvai neatrodo panašūs į tiesą“, – pažymi leidinys.

„Viena aišku: užsakovo vardas įslaptintas. Po to, kai bus nuteista smulkmė, užuolaida nusileis, ir tik po 50–100 metų koks nors tyrėjas ras raktą į prokuratūros archyvų, policijos ar FSB paslaptis“, – baigia leidinys.

Nuotraukoje: Ana Politkovskaja.

Šaltinis: Le Monde

2013.10.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *