Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.
Austrijos parlamentas pirmadienį pareiškė nepasitikėjimą šalies kancleriu Sebastianu Kurzu ir jo vyriausybe. Pranešama, kad Austrijos socialdemokratų partijos (SPÖ) inicijuotas nepasitikėjimas sulaukė balsų daugumos.
 
Tai buvo pirmasis sėkmingas balsavimas dėl nepasitikėjimo Austrijos istorijoje. Rugsėjį šalyje planuojami nauji rinkimai.
 
SPÖ pirmininkė Pamela Rendi-Wagner pirmadienio popietę oficialiai pateikė nepasitikėjimo pareiškimą. „Pone federalini kancleri, Jūs ir  jūsų ÖVP  (Austrijos liaudies partija) nebeturite socialdemokratų parlamentarų pasitikėjimo“, – sakė ji. Dar prieš debatus Austrijos laisvės partija (FPÖ) pareiškė paremsianti socialdemokratų iniciatyvą.
 
Šis balsavimas yra vyriausybės krizės kulminacija. Ji prasidėjo paskelbus skandalingą vaizdo įrašą, kuriame tuometinis Austrijos laisvės partijos FPÖ lyderis, o vėliau vicekancleris Heinzas Christianas Strachė sudarė įspūdį, jog yra atviras piktnaudžiavimui valdžia ir korupcijai. H. Ch. Strachė gegužės 18-ąją atsistatydino iš visų pareigų, dėl to žlugo vyriausybė.
 
S. Kurzo vadovaujama ÖVP, nepaisant skandalo, sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose pasiekė rekordinį rezultatą – 35 proc. balsų.
 
SPÖ siekia, kad dabartinę pereinamojo laikotarpio vyriausybę iki rugsėjį planuojamų rinkimų pakeistų ekspertų kabinetas. Partijos vertinimu, S. Kurzas per savo 18 mėnesių kadenciją ir per dabartinę krizę prarado bet kokį pasitikėjimą, nes praktiškai visiškai ignoravo opoziciją. Pereinamojo laikotarpio vyriausybę praėjusią savaitę prisaikdino prezidentas Alexanderis Van der Bellenas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.28; 06:00

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.
Nepaisant prieštaringų vertinimų Briuselyje, Austrija palaiko dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą ir laiko šį projektą šalies energetinio saugumo pagrindu, teigia Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas.

„Dėl „Nord Stream 2“ – mes teigiamai vertiname šį projektą, nes Austrija jame dalyvauja, jame dalyvauja viena didžiausių Austrijos bendrovių OMV, kurią iš dalies valdo valstybė. Energetinį saugumą laikome itin svarbiu“, – spaudos konferencijoje Vienoje kalbėjo S. Kurzas, paprašytas pakomentuoti kandidato į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Manfredo Weberio poziciją. M. Weberis anksčiau pasisakė prieš „Nord Stream 2“ ir pažadėjo tapęs EK pirmininku daryti viską, kad dujotiekio projektas būtų sustabdytas.

Pasak S. Kurzo, į tokius nesutarimus reikia žiūrėti supratingai.

„Mano atsakomybė yra kaip Austrijos federalinio kanclerio. ES politikai Briuselyje kartais kitaip vertina šį projektą. Tai manęs nestebina ir mūsų tai tikrai neišskiria“, – sakė Austrijos kancleris.

1230 km ilgio dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Dviejų gijų vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ valdo „Nord Stream 2“ 50 proc. akcijų. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.04; 00:01