Austrijos parlamentas nepasitiki kancleriu Sebastianu Kurzu


Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.
Austrijos parlamentas pirmadienį pareiškė nepasitikėjimą šalies kancleriu Sebastianu Kurzu ir jo vyriausybe. Pranešama, kad Austrijos socialdemokratų partijos (SPÖ) inicijuotas nepasitikėjimas sulaukė balsų daugumos.
 
Tai buvo pirmasis sėkmingas balsavimas dėl nepasitikėjimo Austrijos istorijoje. Rugsėjį šalyje planuojami nauji rinkimai.
 
SPÖ pirmininkė Pamela Rendi-Wagner pirmadienio popietę oficialiai pateikė nepasitikėjimo pareiškimą. „Pone federalini kancleri, Jūs ir  jūsų ÖVP  (Austrijos liaudies partija) nebeturite socialdemokratų parlamentarų pasitikėjimo“, – sakė ji. Dar prieš debatus Austrijos laisvės partija (FPÖ) pareiškė paremsianti socialdemokratų iniciatyvą.
 
Šis balsavimas yra vyriausybės krizės kulminacija. Ji prasidėjo paskelbus skandalingą vaizdo įrašą, kuriame tuometinis Austrijos laisvės partijos FPÖ lyderis, o vėliau vicekancleris Heinzas Christianas Strachė sudarė įspūdį, jog yra atviras piktnaudžiavimui valdžia ir korupcijai. H. Ch. Strachė gegužės 18-ąją atsistatydino iš visų pareigų, dėl to žlugo vyriausybė.
 
S. Kurzo vadovaujama ÖVP, nepaisant skandalo, sekmadienį vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose pasiekė rekordinį rezultatą – 35 proc. balsų.
 
SPÖ siekia, kad dabartinę pereinamojo laikotarpio vyriausybę iki rugsėjį planuojamų rinkimų pakeistų ekspertų kabinetas. Partijos vertinimu, S. Kurzas per savo 18 mėnesių kadenciją ir per dabartinę krizę prarado bet kokį pasitikėjimą, nes praktiškai visiškai ignoravo opoziciją. Pereinamojo laikotarpio vyriausybę praėjusią savaitę prisaikdino prezidentas Alexanderis Van der Bellenas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.28; 06:00
print