Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kaip ir visoje ES, Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį. Ketvirtą valandą nakties laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.
 
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, trečią valandą nakties laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį.
 
Europos Komisija 2018 metų vasarą atliko internetinę apklausą visose ES. Šioje apklausoje dalyvavo 4,6 milijono žmonių, iš jų 84 proc. pritarė galimybei naikinti laiko keitimą dukart per metus.
 
Už tai, kad sezoninis laiko keitimas ES baigtųsi 2021-aisiais, Europos Parlamentas (EP) balsavo pernai kovo 26 dieną.
 
Europarlamentarai siūlo, kad paskutinį kartą ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai būtų persukti 2021 metų paskutinį kovo sekmadienį. Šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tai padarytų 2021 metų paskutinį spalio sekmadienį.
 
Europarlamentarų manymu, ES valstybės turėtų tarpusavyje koordinuoti sprendimus dėl pasirinkto laiko, o Europos Komisija turėtų juos įvertinti, kad nebūtų pakenkta bendrajai rinkai. Prireikus, Komisija galėtų pasiūlyti atidėti direktyvos įsigaliojimą iki metų.
 
Už tokį pasiūlymą balsavo 410 EP narių, prieš buvo 192, o susilaikė 51.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.24; 00:01

„Apple“ išmanusis laikrodis siekia papildyti jūsų nešiojamų ir vakarais įkraunamų įrenginių skaičių, o „Samsung“ laikrodis – pakeisti telefoną. Kuri strategija geresnė?

Pasaulis nustojo nešioti laikrodžius. Jie perkami ir segimi tik kaip aksesuarai, derinami prie drabužių, nuotaikos, automobilio, rankinės ar bent jau šukuosenos. Puikus to pavyzdys – laikrodis „Romain Jerome Day & Night“, nerodantis valandų, tik paros metą ir kainuojantis 0,5 mln. litų. Skaitmeninį laikrodį žmonės taip pat laiko aksesuaru, tik jau derinamu ne prie švarko ar suknelės, bet prie išmaniojo telefono.

Continue reading „„Apple Watch“ – naujovė ar dar vienas žaisliukas turintiesiems per daug pinigų?”