Šeštadienį Seimo Konstitucijos salėje prasidėsianti Lietuvos Seimo ir Lenkijos Seimo bei Senato narių asamblėjos 21-oji sesija vyks ne tik Vilniuje, bet ir Šiluvoje bei Palangoje.
 
Asamblėjos nariai šeštadienio rytą pagerbs sovietinio totalizmo aukas: padės gėlių ant Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapo, prie Sausio 13-osios aukų kapų Antakalnio kapinėse, prie atminimo kryžiaus Kaniūkų kaime, skirto žuvusiųjų Kaniūkų kaimo gyventojų atminimui. Parlamentarai taip pat dalyvaus pasmerktųjų karių pagerbimo ir perlaidojimo ceremonijoje Eišiškėse. Tą pačią dieną popiet Asamblėjos nariai rinksis į sesiją Seimo rūmuose.
 
Sesijos dalyviams sveikinimo žodį tars Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lenkijos Seimo pirmininko pavaduotoja Malgorzata Gosiewska, Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.
 
Sesijoje bus kalbama apie Lietuvos ir Lenkijos bendrą istorinę atmintį – pagrindą dabarties ir ateities tarpvalstybiniams santykiams. Apie tai pranešimus skaitys Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir Lenkijos Seimo narys Tadeuszas Aziewiczius.
 
Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai aptars bendrą šalių politinę kryptį tarptautinėse organizacijose (ES, NATO, ET ir kt.). Šią temą savo pranešimuose gvildens Europos Parlamento narys Andrius Kubilius ir Lenkijos Seimo narys Wojciechas Zubowskis.
 
Seimo pirmininko pavaduotojas, Lietuvos Seimo delegacijos vadovas parlamentinėje asamblėjoje A. Nekrošius, Seimo nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Arūnas Gumuliauskas, Laimutė Matkevičienė, Viktoras Rinkevičius, Julius Sabatauskas ir Algirdas Sysas rugsėjo 8–9 dienomis taip pat dalyvaus Seimo ir Lenkijos Seimo ir Senato narių asamblėjos 21-ojoje sesijoje Šiluvoje ir Palangoje.
 
Dvišalės parlamentinės asamblėjos delegacija Šiluvoje dalyvaus šv. Mišiose už krikščioniškas šeimas, susitiks su Raseinių r. meru Andriumi Bautroniu ir savivaldos atstovais. Palangoje parlamentarai susitiks su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi.
 
Sesijos apibendrinimas ir baigiamojo sesijos dokumento pasirašymas numatytas Palangos kurhauze.
 
Kaip primena ELTA, Asamblėja savo darbą atnaujinusi po 10 metų pertraukos, šių metų vasarį rinkosi Varšuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.07; 02:00

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) kvietimu šią savaitę Lietuvoje lankosi Lenkijos parlamento Vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto delegacija. 

Lenkijos žemėlapis

Vizito metu delegacijos nariai susipažins su Lietuvos patirtimi vietos savivaldos, regioninės politikos, Europos Sąjungos investicijų srityse. Seimo VVSK nariai su svečiais numato aptarti Lenkijos gerąją patirtį stiprinant regionų politiką, didinant savivaldybių finansinį savarankiškumą, įgyvendinant vietos savivaldos decentralizaciją, skatinant vietos bendruomenes dalyvavimą sprendimų priėmime ir stiprinant vietos bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą su vietos valdžia.

Delegacijos vizito programoje numatytas susitikimas su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, VVSK nariais, dalykiniai pietūs su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublika grupės nariais.

Taip pat planuojamas susitikimas su regioninę politiką kuruojančiu vidaus reikalų viceministru. Lenkijos parlamentinė delegacija lankysis Druskininkų savivaldybėje, kurios meras yra Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Šio apsilankymo metu bus aptariami vietos savivaldos klausimai, iliustruojant Europos Sąjungos investicijų poveikį regiono vystymuisi. Europos Sąjungos investicijų klausimus taip pat numatoma aptarti delegacijai lankantis Vilniaus miesto savivaldybėje.

Tikimasi, kad numatyti susitikimai leis sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos parlamentų ryšius ir sudarys sąlygas abiejų šalių parlamentarams pasidalinti svarbia valstybės reformų patirtimi. Vizitas pratęs sėkmingą komitetų susitikimų, vykusių 2009-2011 metais, patirtį.

Birželio 14 d. Lenkijos parlamento delegacija ketina dalyvauti minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.12; 02:01