Visuomenės aktualijų portalas SLAPTAI.LT dar sykį grįžta prie, mūsų manymu, itin svarbios temos – kokius bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos susitarimus neseniai pasirašė Lenkijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų vadovai? Kam tie susitarimai naudingi? Koks čia Lenkijos premjero Donaldo Tusko vaidmuo? Ar tai nėra Lenkijos interesų išdavystė? Kuo tokie susitarimai pavojingi Lietuvai?

Šiandien savo skaitytojams pateikiame keletą ištraukų iš Varšuvos opoziciniame leidinyje "wPolityce" pasirodžiusio interviu su žymiu lenkų politologu, publicistu, ekspertu saugumo klausimais Piotru Bončeku. Politologas ir ekspertas Piotras BONČEKAS mano, jog šis Varšuvos žingsnis – mažų mažiausiai įtartinas, keliantis itin daug klausimų bei abejonių.

Taigi ką mes žinome apie rusų ir jų tarnų – polševikiškos (rusiškas naujadaras iš žodžių „bolševikas“ ir – rus. – „Polša“ – Lenkija, – vert. pst.) Donaldo Tusko vyriausybės – bičiuliavimosi  ypatumus bei specifiką? 

Continue reading „V.Putinas ir polševikai kuria naują Varšuvos paktą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė potvarkį dėl susitarimo bendradarbiauti tarp Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir Lenkijos karinės kontržvalgybos tarnybos. Bendradarbiavimas vyks, remiantis spaudos pranešimais, karinės kontržvalgybos srityje.

Taigi Rusijos vadovas V. Putinas pavedė FSB direktoriui organizuoti derybas su Lenkija ir pasirašyti minėtą susitarimą. Bet kam reikalinga ir kam naudinga tokio pobūdžio sutartis? Kodėl būtent sutartis pasirašoma dabar? Ar tai byloja, kad Lenkija pasiduoda Kremliaus spaudimui ir pradeda ignoruoti NATO interesus?

Continue reading „Lenkijos karinė kontržvalgyba draugaus su Rusijos FSB“