Lenkijos karinė kontržvalgyba draugaus su Rusijos FSB


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė potvarkį dėl susitarimo bendradarbiauti tarp Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir Lenkijos karinės kontržvalgybos tarnybos. Bendradarbiavimas vyks, remiantis spaudos pranešimais, karinės kontržvalgybos srityje.

Taigi Rusijos vadovas V. Putinas pavedė FSB direktoriui organizuoti derybas su Lenkija ir pasirašyti minėtą susitarimą. Bet kam reikalinga ir kam naudinga tokio pobūdžio sutartis? Kodėl būtent sutartis pasirašoma dabar? Ar tai byloja, kad Lenkija pasiduoda Kremliaus spaudimui ir pradeda ignoruoti NATO interesus?

Analizuodama šią sensacingą žinią Rusijos spauda pastebi, jog Kremlius nepateikia jokių konkrečių ruošiamo pasiūlymo Lenkijos kontržvalgybos tarnybai detalių, taip pat nepaaiškina, dėl kokių priežasčių siekiama inicijuoti šitokį bendradarbiavimą.

Taip pat nėra žinoma, ar artimiausiu metu nenumatoma pasirašyti papildomų panašaus pobūdžio žvalgybinių susitarimų, kurie, sakykim, turėtų įtakos Lietuvos saugumui.

„Galima spėti, kad Rusijos FSB suinteresuotumas bendradarbiauti su Lenkijos karine kontržvalgyba atsirado dėl sąjungininkų kariuomenės išvedimo iš Afganistano, kur tarnauja ir Lenkijos kontingentas“, – teigia, pavyzdžiui, „Aktualyje novosti“.

Jei tik tiek – pusė bėdos. Bet kokios garantijos, kad Lenkijos karinės kontržvalgybos ir Rusijos FSB bičiulystė netaps bendradarbiavimu ir kitose slaptosiose sferose? Tik apie tas "kitas slaptąsias sferas" mes jau nieko nežinosime. Net nenutuoksime, kad esama ir kitokio pobudžio bendradarbiavimų.

Be to, įdomu, kaip šią sutartį vertina Lietuvos karinė žvalgyba ir kontržvalgyba? Ar Lietuva nebus verčiama taip pat pasirašyti analogiškos sutarties? Juk Afganistane tarnauja ir Lietuvos kariai…

Informacijos šaltiniai – www.ria.ru, www.pravo.gov.ru. www.actualnews.org.

2013.05.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *