Rusijos mafijos atstovams išsisukti nuo realios bausmės nepavyko


Ispanijos prokuratūra prašo skirti po 5-erius metus nelaisvės ir po 100 milijonų eurų baudą kiekvienam iš dvidešimties asmenų, kaltinamų priklausius rusų mafijai. Ispanijos teisėsauga Rusijos mafijos atstovams baudžiamąją bylą iškėlė po sėkmingai įgyvendintos slaptosios operacijos „Trojka“.

Šią žinią praneša žurnalistas Fernando Lasaras ispanų laikraštyje El Mundo.

Operacijos „Trojka“ metu dar 2008-aisiais metais Ispanijoje buvo suimta dvidešimt įtariamųjų. Ispanijos prokuratūra prašo, kad teismas kiekvienam iš suimtųjų skirtų realią laisvės atėmimo bausmę ir realią finansinę bausmę.– 5 metus ir šešis mėnesius nelaisvės.

Visi jie kaltinami sukūrę organizuotą nusikalstamą struktūrą bei užsiėmę finansinėmis aferomis.

Tarp suimtųjų – ir Rusijos mafijos bosai Genadios Petrovas bei Aleksandras Malyševas.

Ispanijos prokuratūra suskubo po to, kai paaiškėjo, jog Nacionalinė Teismų Kolegija sužlugdė įtakingų rusų politikų ir advokatų manipuliacijas šią bylą kartu su visais kaltinamaisiais perduoti Rusijos teisėsaugai. Žodžiu, būta pavojaus, kad operacijos „Trojka“ surinkta medžiaga atsidurs Maskvoje.

Ispanijos laikraštis El Mundo taip pat skelbia: „Ispanijos prokuratūros išvadose teigiama, jog Tambovo ir Malyševo organizuotos nusikaltėlių grupuotės tampriai susijusios su dabartinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinka“. Laikraštyje minima, kad G.Petrovas ir A.Malyševas turėjo milžinišką įtaką Rusijos valdžios struktūroms. Ne tik politinei, bet ir teisinei bei karinei.

Įteisintieji vagys (vory v zakone) net palaikė asmeninius draugiškus santykius su aukšto rango Rusijos teisėjais, ministrais ir kariškiais.

Tiesa, Ispanijos laikraštyje El Mundo neužsiminta, ar Tamovo ir Malyševo gaujos turi savų žmonių Rusijos slaptosiose tarnybose. Pavyzdžiui, GRU ir FSB.

2015.10.21; 06:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *