Lenkijos saugumo tarnyba. Krzysztof Kapica foto
Lenkijos saugumo tarnybos ABW emblema

Lenkijos Vidaus saugumo agentūros (VSA) pareigūnai sulaikė Rusijos pilietę, įtariamą priešiška veikla. Kaip pareiškė žurnalistams ministro-specialiųjų tarnybų koordinatoriaus atstovas spaudai Stanislawas Žarynas, moteris bus išsiųsta iš Lenkijos, praneša „Wiadomosci“.

Rusijos pilietė Jekaterina C. buvo Lenkijos teritorijoje nuo 2013 metų. Be to, dar keturiems užsieniečiams, kurių pilietybė nenurodoma, bus uždrausta penkerius metus įvažiuoti į šalį. Pasak S. Žaryno, jie dažnai lankydavosi Lenkijoje.

Visi penki kaltinami „prorusiškų sluoksnių Lenkijoje konsolidavimu“. Jie taip pat dalyvavo hibridiniuose veiksmuose, kurstydami Lenkijos ir Ukrainos priešiškumą, be kita ko, istorijos klausimais.

Anot S. Žaryno, pastarosiomis savaitėmis VSA ėmėsi veiksmų, leidusių neutralizuoti dviejų struktūrų, dalyvaujančių Rusijos hibridiniame ir informaciniame kare prieš Lenkiją, aktyvumą.

Kaip pažymėjo S. Žarynas, VSA surinkta informacija rodo, jog Rusija „ne tik skatina Lenkijos piliečius imtis tam tikrų Rusijai naudingų veiksmų prieš Lenkiją, bet ir finansuoja jų veiklą šioje srityje“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.18; 10:55

Lenkijos Vidaus saugumo agentūros (VSA) pareigūnai sulaikė vienos iš ekonomikos žinybų valdininką, įtariamą bendradarbiavimu su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Pasak televizijos kanalo TVP1, sulaikytąjį Mareką W. leista suimti trims mėnesiams.

Kaip sakė žurnalistams ministro-specialiųjų tarnybų koordinatoriaus atstovas spaudai Stanislawas Žarynas, įtariamasis buvo sulaikytas kovo 23 d.

TVP1 duomenimis, „VSA operacija buvo koordinuojama su kitų Europos Sąjungos valstybių specialiosiomis tarybomis“, o „Marekas W. palaikė ryšius su Rusijos žvalgybos karininkais, dirbančiais RF ambasadoje Varšuvoje“.

Anot S. Žaryno, „VSA medžiaga rodo, kad Marekas W. perduodavo Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojams informaciją apie planuojamus Lenkijos vyriausybės veiksmus, susijusius su dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimu“.

„Šis ekonominius klausimus sprendžiančios žinybos tarnautojas galėjo susipažinti su strateginiais dokumentais, svarbiais Lenkijos energetiniam saugumui“, – pažymėjo S. Žarynas.

Pasak kai kurių šaltinių, Marekui W. gresia iki 10 metų kalėjimo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.27; 06:43

Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.

Pasak leidinio, pirmiausia domimasi asmenimis, dalyvaujančiais antivyriausybinėse demonstracijose ir kitose protesto akcijose.

„Į registrą įtraukiami asmens duomenys, nuotraukos, taip pat automobilių numeriai“, – rašo „Gazeta Wyborcza“. Tokie sąrašai leidžia policininkams laisvai gauti informacijos apie aktyviausius protestų dalyvius neprašant specialaus teismo leidimo.

Policijos vyriausiosios valdybos atstovas paneigė pranešimus apie tokių sąrašų sudarymą. „Mes tik stebėjome akcijų organizatorių automobilių judėjimą jų rengimo rajone, kad užtikrintume kitų dalyvių saugumą“, – sakė žurnalistams pareigūnas.

Pastarosiomis dienomis Lenkijoje vyksta masinės protesto akcijos prieš vyriausybės planus įgyvendinti teismų reformą, kuri, opozicijos nuomone, sunaikins teismų sistemos nepriklausomybę ir pajungs ją Teisės ir teisingumo partijai. Demonstracijose Varšuvoje, Krokuvoje, Gdanske ir kituose dideliuose šalies miestuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.29; 02:30