Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Užsienio reikalų ministras (URM) Linas Linkevičius sako, kad po Sausio 13-osios bylos Rusija, iškraipydama istoriją ir faktus, sieks paveikti tarptautinę bendruomenę.
 
Jis taip pat pažymėjo, kad teigiamai vertina Rusijos tarnybų reakciją į Lietuvos išsiųstą notą Rusijai po gautų grasinamų laiškų diplomatams.
 
Tačiau ar bus pasiektas apčiuopiamas rezultatas, sako, spręsti sunku. 

„Visą laiką vertiname situacija pagal tai, kaip ji vyksta realybėje. Anksti daryti išvadas. Gerai yra tai, kad yra atsakyta į notą, kad pripažįstama, kad tai yra rimtas grasinimas, perduota informacija atitinkamoms institucijoms“, – sakė L. Linkevičius.

Jis taip pat pažymi, kad jau kurį laiką Rusija šią bylą naudoja savo propagandoje. 

„(Tai. – ELTA) pretekstas kurstyti aistras. Rusija propaganda teismo sprendimą, įvykius vaizduoja iškreiptai, kaip aukos, neteisingai apkaltintos. Mes jau reagavome į tai, tarptautinėse organizacijose pateiksime informaciją, informuosime, kad galimos grėsmės tiek teisėjams, tiek prokurorams, turėtų būti užkardyta ši situacija. Negalime politizuotai žiūrėti į šią istoriją, tačiau negalime atmesti ir to, kad Rusija aktyviai veiks tarptautinėje arenoje mėgindama iškreipti istoriją ir faktus“, – sakė ministras. 

Jis taip pat tikino, kad Užsienio reikalų ministerija sustiprino apsaugą diplomatinėse atstovybėse. 

ELTA primena, kad balandžio 12 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota dėl gautų grasinimų ir pakartotinai paprašyta atlikti incidento tyrimą, informuoti apie jo rezultatus bei užtikrinti atstovybės darbuotojų ir jų šeimos narių saugumą, kaip tą numato 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 29 straipsnis.

Kovo 31 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje gavo laišką, kuriame, darant sąsają su Vilniaus apygardos teismo paskelbtu kaltinamuoju nuosprendžiu Sausio 13-osios byloje, grasinama ambasados darbuotojams ir jų šeimos nariams, jų laisvei ir saugumui tuo atveju, jei jie per mėnesį neišvyks iš Maskvos. Laiškas pasirašytas Rusijos specialiųjų tarnybų veteranus vienijančios organizacijos „Rusijos veteranai“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.23; 09:00

Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus postą.


Užsienio šalių ambasadoriams pristatyta Andriaus Kubiliaus kandidatūra į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas. URM nuotr.

Pristatydamas A. Kubilių, pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, L. Linkevičius pažymėjo puikius Lietuvos kandidato lyderystės ir valdymo įgūdžius, gebėjimus rasti kompromisus, kurie būtini Europos Tarybos generaliniam sekretoriui siekiant spręsti iššūkius, su kuriais susiduria organizacija. 

„Andrius Kubilius, du kartus ėjęs Lietuvos ministro pirmininko pareigas ypač sunkiais valstybei laikotarpiais, turi ne tik politinę patirtį, bet ir strateginį matymą, kuris reikalingas Europos Tarybai kovojant su šiandienos iššūkiais“, – sakė L. Linkevičius. 

Europos Taryba yra seniausia, 47 Europos valstybes vienijanti organizacija, kurios tikslai – teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimas bei apsauga. Lietuva šios organizacijos narė yra nuo 1993 metų. 

Europos Tarybos veiklai vadovauja generalinis sekretorius, renkamas penkerių metų kadencijai. Šiuo metu generalinis sekretorius yra norvegas Thorbjornas Jaglandas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.17; 09:35