Ispanijos policija paskelbė sulaikiusi vieną labiausiai ieškomų Europos nusikaltėlių.
 
Vyras, kuris sučiuptas Marbeljoje Pietų Ispanijoje, buvo labiausiai ieškomas Liuksemburgo nusikaltėlis, jis aukštai įrašytas ir Europolo ieškomų asmenų sąraše, pranešė Ispanijos vidaus reikalų ministerija.
 
Sulaikytas asmuo 2013 metais dalyvavo sensacingame apiplėšime Liuksemburge. Kartu su keliais bendrininkais jis kunigaikštystėje užpuolė inkasavimo įmonę.
 
Gauja panaudodama sprogmenis pateko į pastatą ir pagrasino apsauginiams automatiniais ginklais. Vis dėto plėšikams nepavyko pasiekti pinigų saugyklos. Sprukdami nuo policijos jie savo persekiotojus Belgijos pasienyje įviliojo į pasalą ir pradėjo šaudyti į policininkus.
 
Besislapstantis nusikaltėlis dabar buvo susektas Ispanijoje. Jis sulaikytas Marbeljos jachtų uoste Puerto Banus. Liuksemburge jam gresia 22 metai kalėjimo už pasikėsinimą nužudyti, ginkluotą užpuolimą, prekybą ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis bei priklausymą nusikalstamam susivienijimui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.31; 05:40

Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Maltos organizuotame Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge didelis dėmesys skirtas komunikacijos svarbai.

Posėdžio metu taip pat patvirtintos Tarybos išvados dėl Sanglaudos politikos efektyvumo, aktualumo ir matomumo piliečiams bei Tarybos išvados dėl makroregioninių strategijų įgyvendinimo.

Bendrųjų reikalų taryba sutarė, kad Sanglaudos politikos ir ES investicijų rezultatų matomumui didinti turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, nes tai yra svarbus politikos įgyvendinimo sėkmės faktorius. Posėdžio metu kalbėta, kad komunikacijai ir dalijimuisi patirtimi bei geraisiais pavyzdžiais didesnį dėmesį turi skirti ne tik valstybės narės, institucijos, bet ir ES lėšomis finansuojamų projektų vykdytojai.

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje dalyvavusi finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė pabrėžė, kad vien tik pristatyti gyventojams pasiektus rezultatus ir geruosius investicijų pavyzdžius nepakanka. „Lietuvoje taikome socialinio marketingo principus ir komunikacijos veiklomis siekiame konkrečių socialinių ir ekonominių pokyčių. Norime, kad gyventojai ne tik žinotų apie įgyvendinamus projektus, bet būtų aktyvesni ir labiau įsitraukę į „Europos projekto“ kūrimą,“ – susitikime kalbėjo finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Reikšmingus pokyčius, kuriuos kuria efektyviai investuojamos ES lėšos Lietuvoje rodo ne tik nuo 2004 m. net 24 proc. išaugęs Lietuvos bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui lyginant su ES vidurkiu, bet ir gyventojų apklausos.

2016 m. pabaigoje atlikto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad beveik 90 proc. Lietuvos gyventojų sutinka su teiginiu, kad ES investicijos prisideda prie jų gyvenimo kokybės gerinimo, o 8 iš 10 apklaustųjų teigia asmeniškai pajutę ES investicijų naudą, t.y. pastebėjo ar naudojosi sutvarkytais keliais, suremontuota mokykla, atnaujinta gydymo įstaiga; gyvena renovuotuose daugiabučiuose.

Informacijos šaltinis – ES investicijų departamento Viešųjų ryšių skyrius.

2017.04.26; 18:50

monaks

Buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas sumokės beveik 75 tūkst. eurų baudą už kunigaikštystės valdžios šmeižimą.

Amerikietis tinklaraštininkas Robertas Erindžeris – JAV pilietis, gyvenantis Santa Barbaroje (Kalifornijos valstijoje), ir žinomas taip pat kaip buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas, turi sumokėti Monako kunigaikščiui Alberui II iš viso 9 tūkstančius eurų už šmeižtą, išplatintą apie jį per internetą.

Continue reading „Buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas nuteistas sumokėti 75 tūkst. eurų baudą“