Policijos pareigūnai penktadienį skubėjo reaguoti į pranešimus apie Londono „Oxford Circus“ metro stotyje įvykusį incidentą, taip sukeldami nerimą, kad įvyko teroristinis išpuolis.

Tačiau kiek vėliau jie paskelbė operaciją stotyje baigiantys, nes nepavyko rasti jokių įrodymų, patvirtinančių pranešimus, kad stotyje aidėjo šūviai, praneša naujienų agentūra AFP ir transliuotojas BBC.

„Savo operaciją Oksfordo gatvėje baigėme. Jei slėpėtės pastatuose, jau galite išeiti, ir, jei jums reikia pagalbos, prieikite prie policijos pareigūnų“, – tviteryje rašė policija.

Pranešama, kad „Oxford Circus“ ir netoliese esanti „Bond Street“ metro stotis, kuri taip pat kuriam laikui buvo uždaryta, jau veikia.

Pareigūnai informavo sulaukę vieno pranešimo apie bėgant iš „Oxford Circus“ stoties nesunkiai susižeidusią moterį.

Metropoliteno policija informavo nuo maždaug 16.30 val. vietos (18.30 Lietuvos) laiku gavusi ne vieną pranešimą apie Oksfordo gatvėje ir „Oxford Circus“ metro stotyje aidėjusius šūvius.

Ji į įvykio vietą išsiuntė ginkluotus pareigūnus ir tuomet teigė incidentą traktavusi taip, lyg jis būtų susijęs su terorizmu.

„Policija neaptiko jokių įtariamųjų pėdsakų, įrodymų, kad (metro stotyje) būtų buvę šaudyta ar būtų nukentėję žmonės“, – vėliau nuramino pareigūnai.

Vos paskelbus apie Londone vykstantį incidentą, BBC reporterė buvo pranešusi, kad įvykio vietoje matė didžiulę žmonių, bėgančių tolyn nuo stoties, spūstį. Ji pridūrė, kad žmonės šaukė ir verkė. Pareigūnai taip pat patvirtino, kad stotyje buvo kilusi panika.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.25; 00:01

Londono metro traukinyje penktadienį piko metu įvykusį sprogimą sukėlė savadarbis sprogstamasis įtaisas, patvirtino Skotland Jardas, kuriuo remiasi Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

Komisaro padėjėjas Markas Raulis (Mark Rowley) informavo, kad „Parsons Green“ stotelėje pietvakarių Londone sustojusiame metro traukinyje įvykusį sprogimą tiria šimtai detektyvų, jiems talkina vidaus žvalgybos tarnyba MI5.

Į ligonines buvo nugabenti iš viso 22 nukentėjusieji. Dauguma jų patyrė nudegimus.

Policijos teigimu, iš Vimbldono rytų kryptimi važiavusiame „District Line“ linijos traukinyje 8.20 val. ryto vietos laiku nugriaudėjęs sprogimas siejamas su terorizmu.

Paviešintose nuotraukose matyti traukinio vagono gale stovintis prekybos centro maiše patalpintas užsidegęs baltas kibiras su iš jo kyšančiais laideliais.

M. Raulio teigimu, Londono gyventojai turėtų būti pasiruošę penktadienį visame mieste, o ypač transporto sistemoje, matyti sustiprintas policijos pajėgas.

Policija miesto gyventojus ir svečius prašo būti budrius, tačiau tuo pat metu ragina išlikti ramius.

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) tviteryje rašė: „Mintimis esu su visais nukentėjusiaisiais „Parsons Green“ ir su pagalbos tarnybomis, kurios taip drąsiai reaguoja į šį teroristinį incidentą.“

Londono meras Sadikas Chanas (Sadiq Khan) savo ruožtu miestiečius paragino išlikti ramius ir pridūrė, kad „terorizmas (miesto) niekuomet neįbaugins ir nenugalės“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.16; 02:30