Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su JAV „Nasdaq“ vadove Adena Friedman. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
Niujorke viešintis Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda išskirtinį dėmesį rodo globalaus verslo lyderiams, siekdamas stiprinti tarptautinius ekonominius ryšius ir didinti investicijas Lietuvoje.
 
Vienas pirmųjų šalies vadovo susitikimų, pasak Prezidentūros pranešimo, pirmadienį įvyko su JAV vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ vadove Adena Friedman. Susitikime aptarta biržos Vilniuje veikla ir plėtros galimybės technologijų bei duomenų analizės srityse.
 
Šalies vadovas pakvietė „Nasdaq“ aktyviau vykdyti plėtrą Lietuvoje.
 
„Siekdami sukurti gerovės valstybę, turime ieškoti papildomų investicijų šaltinių, generuoti finansinius srautus į Lietuvą, orientuotis į aukštesnės pridėtinės vertės ekonominio portfelio vystymą. Šiam tikslui pasiekti reikalingas Lietuvos institucijų bendradarbiavimas, o svarbiausia – iniciatyva ir aktyvumas. Matau neišnaudoto Lietuvos potencialo, pritraukiant verslus iš už Atlanto ir kuriant savo sėkmės istorijas Lietuvoje“, – sakė prezidentas.
 
Susitikime akcentuoti mūsų šalies pasiekimai, sudarant palankias sąlygas tarptautinėms korporacijoms kurti ir veiklai vystyti. Kalbėta apie palankią Lietuvos teisinę bazę licencijuoti finansinių technologijų verslus, institucijų bendradarbiavimą, skatinant skaitmeninių technologijų ekosistemos plėtrą.
 
Šalies vadovas pristatė Lietuvoje įdiegtus dirbtinio intelekto technologijų sprendimus, efektyvinančius Lietuvoje įsikūrusių bendrovių darbą.
 
Prezidentas ir pirmoji ponia Niujorke viešės rugsėjo 23–26 dienomis, primena Prezidento komunikacijos grupė. Šalies vadovas dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 74-osios sesijos atidaryme ir pasakys kalbą, kurioje numatoma didžiausią dėmesį skirti tarptautiniam saugumui ir gerovės valstybių kūrimo principams.
 
Prezidentas taip pat sakys kalbą forume „Concordia Annual Summit“, kurioje pristatys gerovės valstybę skaitmeniniame amžiuje, dalyvaus didžiausių pasaulio verslo bendrovių susitikime „Bloomberg Global Business Forum“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.24; 09:47
 

Lietuva turi daug potencialo tapti finansinių technologijų centru regione. Pasaulyje pirmaujame pagal ryšių ir komunikacijos technologijų išvystymą, o finansinių technologijų bendrovėms reikalingos licencijos išduodamos vidutiniškai 2-3 kartus greičiau nei kitur Europos Sąjungoje (ES).

Šalyje dirba per 16 tūkst. programuotojų, kuriama palanki investicinė aplinka, auga gyvybinga startuolių bendruomenė, teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su pasaulinės vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ vadove Adena Frydman (Adena Friedman).

Prezidentės teigimu, talentingi ir kvalifikuoti specialistai, išvystyta mokėjimų infrastruktūra, sukurta efektyvi licencijavimo sistema finansinių technologijų įmonėms – tai Lietuvos pasiekimai, kurie jau pelnė ir „fintech“ startuolių, ir globalių kompanijų pasitikėjimą. Tai – ir mūsų šalies pažangos variklis, kuriantis pasaulio finansinių technologijų ateitį.

Lietuvos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudojo tokios kompanijos kaip „Barclays“, „Western Union“, „Swedbank“, „Danske Bank“ ir kiti.

Pasak šalies vadovės, potencialo plėtrai Lietuvoje turi ir „Nasdaq“. Ši pasaulinė vertybinių popierių milžinė 2014 m. įsteigė technologijų ir verslo kompetencijų centrą, kur vystomos naujausios finansų technologijos, valdomos apskaitos, IT operacijos ir atliekamos kitos kompanijai svarbios funkcijos. Vilniuje veikiančiuose „Nasdaq“ padaliniuose šiuo metu dirba 300 žmonių.

Prezidentė su „Nasdaq“ vadove kalbėjosi ir apie moterų lyderystės versle stiprinimą. Šalies vadovės teigimu, pažangiame 21-ojo amžiaus versle nėra vietos stereotipams ir diskriminacijai. Aktyvus moterų vaidmuo kuriant ir plėtojant verslą tiesiogiai atsiliepia jo sėkmei ir prisideda prie visos šalies gerovės. Visoje ES moterys sudaro tik 22 proc. didžiausių kompanijų valdybų narių, todėl, pasak Prezidentės, asmeniniai lyderystės pavyzdžiai yra svarbūs padrąsinant daugiau moterų siekti vadovaujamų pozicijų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.27; 04:30