Penktadienį Bulgarijos parlamentas priėmė teisingumo ministrės Ceckos Cačevos atsistatydinimą ir balsų dauguma patvirtino šiame poste Danailą Kirilovą.

Pasiūlymą dėl pakeitimų vyriausybėje ministrų kabineto vadovas Boikas Borisovas pateikė po to, kai paaiškėjo, kad C. Cačeva yra įsivėlusi į skandalą su nekilnojamuoju turtu, kurį kai kurie pareigūnai įsigijo „kukliomis kainomis“.

Premjerui C. Cačeva pareiškė atsistatydinanti dėl to, kad dėl jos kilusi įtampa neatsilieptų vyriausybės darbui. Ji pabrėžė, kad šį sprendimą priėmė savarankiškai, o jos sąžinė yra švari.

Dėl skandalo, susijusio su nekilnojamojo turto įsigijimu, savo postų parlamente anksčiau neteko politinės partijos „Piliečiai už europinę Bulgarijos plėtrą“ pirmininko pavaduotojas Cvetanas Cvetanovas, sporto ministro pavaduotoja Vania Koleva ir energetikos ministro pavaduotojas Krasimiras Parvanovas. Abejotinų prekybos sandorių detalės tiriamos toliau.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.04.05; 12:24
kubilius_stovi_1

Prieš savaitę laiko gavau Kauno miesto Žemėtvarkos skyriaus raštą, kuriame rašoma [cituoju]:

„ Vadovaujantis LR Vyriausybės 1997-09-29 nutarimu Nr. 1057 „Dėl Lietuvos Respublikos piliečių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo įgyvendinimo tvarkos ir sąlygų“ 36 punktu, bendras piliečiui perduoto neatlygintinai nuosavybėn jo naudojamo žemės sklypo ir papildomai perduodamo neatlygintinai nuosavybėn naujo žemės sklypo plotas neturi būti didesni už Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998-07-23 nutarimu Nr. 920 „Dėl naujų žemės sklypų dydžių miestuose patvirtinimo“ nustatyta perduodamo neatlygintinai nuosavybėn naujo žemės sklypo individualiai statybai bei kitai paskirčiai tame mieste plotą, šio nutarimo nauja redakcija Kauno mieste numato naujo žemės sklypo dydį ne didesnį kaip 0,1200 ha. “ ir šiuo pagrindu „vykdant Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pavedimą dėl Piliečių, kuriems nauji žemės sklypai perduodami neatlygintinai nuosavybėn eilės patvirtinimo“ nuspręsta mano velionei Mamai Birutei MATELIENEI nebeskirti  papildomo žemės sklypo.

Continue reading „Piliečio Romualdo Matelio klausimas, adresuotas premjerui Andriui Kubiliui“

jurmala

Jūrmala kaip ir visa Latvija nustojo priklausyti Sovietų Sąjungai prieš keliolika metų. Iš pradžių Jūrmala skurdo, kadangi į šį nuostabų Latvijos kurortą nustojo masiškai plūsti turistai iš Rusijos.

Pasiekti Jūrmalą jiems trukdė keblumai įsigyjant vizas bei kiti įvairūs barjerai. Pasak Maskvos, turistų antplūdžio sumažėjimas ir lėmė tai, kad Jūrmala tapo kurortu – vaiduokliu: be poilsiautojų ir be pajamų iš turizmo. Kadaise prabangūs sovietinių laikų viešbučiai ir poilsio namai tapo apleisti, sumenko, neteko patrauklios išvaizdos. Rusijos spaudoje daug straipsnių, kokia puiki Jūrmala buvo sovietmečiu ir kokia niūri tapo Latvijai paskelbus nepriklausomybę. Suprask, Jūrmala klestėjo tik rusų poilsiautojų pinigų dėka.

Continue reading „Kam priklauso Latvijos kurortas Jūrmala?“