Nelegalūs migrantai. VSAT nuotr.

Penktadienį iš Rūdninkuose įkurtos laikinos migrantų stovyklavietės išvežti paskutiniai užsieniečiai, neteisėtai kirtę Lietuvos sieną. Likusius migrantus iš laikinų apgyvendinimo vietų į šildomas patalpas numatoma perkelti iki spalio pradžios.
 
Per šią savaitę visi Rūdiinkų stovyklos migrantai, kiek daugiau nei 700 vyrų, buvo perkelti į buvusius Kybartų pataisos namus. Jie tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniu – Kybartų užsieniečių registracijos centru. Užsieniečiai čia gyvens padidinto saugumo sąlygomis.
 
Rūdninkai nuo šiol liks kaip rezervinė vieta, kurioje, esant poreikiui, būtų įrengiama modulinių namelių stovyklavietė.
 
Šiuo metu pasienio užkardose dar yra 446 migrantai, palapinėse gyvenančių nėra. Visi šie migrantai iki spalio mėnesio bus perkelti į šildomus arba apšiltintus pastatus ir šildomus modulinius namelius. Pagal migrantų apgyvendinimo planą bus steigiami dar keli centralizuoti migrantų apgyvendinimo centrai.
 
Pagal susitarimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje bei kitą savaitę planuojamuose atidaryti Naujininkų nakvynės namuose, Vilniuje.
 
Ugnė Unguraitytė (ELTA)
 
2021.09.25; 07:07

UNICEF metų nuotraukoje – iš liepsnojančios pabėgėlių stovyklos bėgantys vaikai

UNICEF išrinko 2020 metų nutrauką, kurioje matyti iš liepsnojančios Morijos pabėgėlių stovyklos Graikijos Lesbo saloje bėgantys vaikai.
 
Graikų fotografo Angeloso Tzortzinio nuotraukoje užfiksuota jaudinanti vaikų drąsa, sumišimas ir noras padėti didžiulės bėdos akivaizdoje, antradienį pranešė JT Vaikų fondas.
 
UNICEF globėja Elkė Büdenbender sakė, kad ši nuotrauka yra „primygtinis priminimas“. Ji pasakoja dramą, vykstančią prie mūsų namų durų. „Nuotrauka suveda mus į akistatą su žmogiškąja pareiga: mes Europoje pagaliau turime rasti atsakymą – ir vaikams Morijoje. Mes drauge turime daryti daugiau, kad ir į jų gyvenimą atneštume vilties“, – kalbėjo E. Büdenbender.
 
Antra vieta prestižiniame konkurse atiteko indų fotografo Supratimo Bhattacharjee reportažui. Jis vaizduoja didžiausiose Azijos anglies telkiniuose dirbančių vaikų likimą.
 
Rusų kilmės vokiečių fotografas Jevgenijus Makarovas užėmė trečią vietą. Jo nuotrauka rodo baleto mokyklą Brazilijoje – tai atsakas į smurtą ir narkotikus vaikų kasdienybėje Rio de Žaneiro lūšnynuose.
 
Tarptautiniame UNICEF konkurse profesionalūs fotožurnalistai buvo apdovanoti jau 21 kartą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 15:27