Vokietijos ir Lietuvos draugystės ženklas. Slaptai.lt nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovybė reiškia gilią užuojautą ir linki stiprybės per NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybas Pabradės poligone nelaimingo atsitikimo metu žuvusio Vokietijos kario artimiesiems ir tarnybos draugams, Vokietijos Federacinės Respublikos vadovybei bei Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Krašto apsaugos sistemos vadovybė taip pat pareiškė nuoširdžią užuojautą mirusio kario artimiesiems ir tarnybos draugams.

Skaudi nelaimė įvyko šeštadienį, spalio 6 dieną, NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybų Pabradės poligone metu. Karys žuvo į medį atsitrenkus jo vairuojamai šarvuotai transporto priemonei.

Tyrimą atlieka Vokietijos teisėsaugos institucijos.

Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje, Jonavos rajone, yra dislokuota gynybos ir atgrasymo tikslais nuo 2017 metų pradžios reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją. NATO bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.08; 06:05

Baigus Lietuvos kariuomenėje naudojamos savaeigės 120 milimetrų minosvaidžių sistemos modernizavimo darbus pirmąją gruodžio savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) surengti praktiniai bandymai. 

Bandymus surengė Lietuvos kariuomenės sunkiųjų minosvaidžių ir modernizavimo darbus atlikusios Izraelio bendrovės „Elbit Systems Land&C4I Ltd.“ specialistai, o juos atliekant buvo vertinamas modernizuotų minosvaidžių, ugnies valdymo įrangos, minosvaidžio ugnies stebėjimo ir koregavimo įrangos bei vadovavimo ir valdymo sistemų suderinamumas ir veiksmingumas. 

Continue reading „Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius 120 mm minosvaidžius“

Lapkričio 9 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r). vyks oficiali tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2015“ (angl. „Iron Sword 2015“) atidarymo ceremonija.

Atidarymo metu išsirikiuos apie 2 tūkst. karių iš 10 šalių: Čekijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijo, Lietuvos, Vengrijos ir Vokietijos.

Continue reading „Pabradėje – tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2015“ atidarymo ceremonija“