Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius 120 mm minosvaidžius


Baigus Lietuvos kariuomenėje naudojamos savaeigės 120 milimetrų minosvaidžių sistemos modernizavimo darbus pirmąją gruodžio savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) surengti praktiniai bandymai. 

Bandymus surengė Lietuvos kariuomenės sunkiųjų minosvaidžių ir modernizavimo darbus atlikusios Izraelio bendrovės „Elbit Systems Land&C4I Ltd.“ specialistai, o juos atliekant buvo vertinamas modernizuotų minosvaidžių, ugnies valdymo įrangos, minosvaidžio ugnies stebėjimo ir koregavimo įrangos bei vadovavimo ir valdymo sistemų suderinamumas ir veiksmingumas. 

Bandymų metu Lietuvos kariai vykdė kovinius šaudymus, mūšio valdymo sistemos pagalba planavo ir vykdė savaeigių minosvaidžių padaliniams skiriamas užduotis, vertino balso ir duomenų perdavimą radijo ryšio priemonėmis.

Pasibaigus praktiniams bandymams ir kariuomenės specialistams patvirtinus, kad atnaujinta sistema atitinka Lietuvos kariuomenės nustatytus reikalavimus, modernizuoti minosvaidžiai bus paskirstyti mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniams. 

120 mm savaeigiai minosvaidžiai yra integrali mechanizuotosios pėstininkų brigados dalis ir užtikrina mechanizuotų batalionų paramą netiesiogine ugnimi.

Modernizuotoje sistemoje įdiegta kompiuterizuota mūšio valdymo sistema palengvins užduočių planavimą ir valdymą, pagreitins sprendimo priėmimo procesą ir sumažins ugnies uždavinių vykdymo laiką. Be to, nauji minosvaidžių vamzdžiai leis Lietuvos kariuomenėje naudoti naujos kartos modernius šaudmenis, užtikrins didesnį minosvaidžio ugnies efektyvumą ir šūvio nuotolį. 

Krašto apsaugos ministerijos ir viešąjį konkursą laimėjusios Izraelio bendrovės sutartis dėl 120 mm savaeigių minosvaidžių modernizavimo buvo pasirašyta 2013 metų gruodį. Pagal sutartį Izraelio kompanija modernizavo ant vikšrinių šarvuočių M113 A2 platformos sumontuotas 120 mm. minosvaidžių sistemas, pakeitė minosvaidžių vamzdžius.

Taip pat buvo įdiegta skaitmeninė automatizuota ugnies valdymo ir ugnies stebėjimo ir koregavimo įranga. Iki šiol šios funkcijos nebuvo automatizuotos.

Bendra visų Lietuvos kariuomenės savaeigių minosvaidžių modernizavimo sutarties vertė – apie 6,6 mln. eurų.

2015.12.05; 04:59

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *