JAV ambasadorė patikino dėl ilgalaikio JAV karinio buvimo Lietuvoje


http://www.kam.lt/application/site/themes/default/img/s.gifGruodžio 3 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadore Lietuvoje Deborah A. McCarthy aptarė lapkričio mėnesį vykusį vizitą JAV, paramos galimybes Ukrainai, dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir kitus saugumo ir gynybos klausimus. 

Ministras J. Olekas pasidžiaugė, kad vizito JAV metu gynybos sekretorius Ashtonas Carteris (Ashton Carter) patvirtino ilgalaikius JAV karinio buvimo Lietuvoje ir regione planus. Ambasadorė D. McCarthy patikino JAV įsipareigojimą išlaikyti mūsų regione JAV rotuojamų pajėgų lygį, dislokuoti regione JAV karinę techniką ir įrangą, kuri skirta pratyboms regione stiprinti ir kitas saugumo užtikrinimo priemones.

„Sieksime, kad mūsų regione dislokuotos rotuojamos NATO pajėgos būtų padidintos iki brigados arba iki bataliono dydžio kiekvienoje Baltijos šalyje“, – sakė krašto apsaugos ministras. Taip pat ministras teigė, kad ilgalaikis, nepertraukiamas Aljanso karinių pajėgų buvimas, ginkluotės ir įrangos dislokavimas yra veiksmingiausia mūsų saugumą užtikrinanti NATO priemonė.

„Dabar turime visus reikalingus JAV sprendimus, kad ir toliau sėkmingai būtų įgyvendinamos pajėgų rotacijos, aktyvus JAV dalyvavimas pratybose ir išankstinis ginkluotės ir įrangos dislokavimas, investicijos į infrastruktūros projektus ir imamasi minėtų priemonių sustiprinimo“, – sakė Deborah A. McCarthy. 

JAV ambasadorė padėkojo Lietuvai už įsipareigojimus Afganistane. Suprantant pajėgų išlaikymo Afganistane svarbą ir Seimui pritarus, Lietuva būtų pasirengusi stiprinti savo buvimą šioje šalyje.

Krašto apsaugos ministras ir JAV ambasadorė aptarė paramos Ukrainai svarbą ir prioritetus. Lietuva, teikdama paramą Ukrainai, siekia padėti šios šalies kariuomenei priartėti prie NATO standartų. Kitais metais treniruotis pradės bendra Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada LITPOLUKRBRIG. 

Ambasadorė teigiamai įvertino Lietuvos požiūrį į gynybą: padidėjusį krašto apsaugos finansavimą, puikiai vykstantį bendradarbiavimą, priimant JAV pajėgas ir sprendžiant susijusius praktinius klausimus, kt.

„Noriu jus patikinti, kad esame pasirengę išvien dirbti, kad JAV sprendimai būtų kuo efektyviau ir sklandžiau įgyvendinami ir abipusiškai naudingi. Tvirtai laikomės įsipareigojimo toliau gerinti priimančiosios šalies paramą, investuoti į koviniam rengimui reikalingą infrastruktūrą ir sąlygas. Tai labai svarbus visos krašto apsaugos sistemos ir mano asmeninis prioritetas“, – teigė ministras. 

Susitikimo metu JAV ambasadorė patvirtino, kad kitais metais JAV ir toliau siųs karininkus į Lietuvoje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą.

Nuotraukoje: Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy.

Informacijos šaltinis – kam.lt

2015.12.05; 04:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *