Mažiausiai septyni žmonės nukentėjo Londono pietvakariuose, kai į juos įsirėžė automobilis. Tai sekmadienį pranešė laikraštis „Daily Star“.
 
Leidinio žiniomis, incidentas įvyko prie viešbučio Batersio rajone šeštadienį apie 23 valandą 15 minučių vietos laiku (sekmadienį 1 valandą 15 minučių Lietuvos laiku). Ten buvo nusiųsta policininkų. Trys žmonės sulaikyti pagal įtarimą pasikėsinimu nužudyti, dar keturi – už viešosios tvarkos pažeidimą.   
Pranešama, kad vienam iš nukentėjusiųjų sulaužyta koja, jis nugabentas į ligoninę.
 
Policijos atstovas žurnalistams pareiškė, kad šis incidentas nelaikomas teroro aktu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.14; 03:00

Didžiosios Britanijos policija pradėjo tirti Rusijos verslininko Nikolajaus Gluškovo mirtį Pietvakarių Londone, kurią traktuoja kaip žmogžudystę.

Policijos teigimu, N. Gluškovas mirė nuo „spaudimo kaklo srityje“.

Nuo pat pradžių tyrimą atliekanti kovos su terorizmu policija teigia traktuojanti šią mirtį kaip žmogžudystę.

Tačiau, pasak pareigūnų, šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad verslininko mirtis kaip nors susijusi su Solsberio mieste įvykdytu pasikėsinimu į buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters gyvybes.

N. Gluškovas – buvęs oro linijų bendrovės „Aeroflot“ generalinis direktorius ir artimas velionio Kremliaus oponento Boriso Berezovskio bendražygis.

1999 metais Rusijoje jis buvo pripažintas kaltu dėl pinigų plovimo ir sukčiavimo bei nuteistas penkerius metus kalėti. Vėliau Didžioji Britanija jam suteikė politinį prieglobstį.

Manoma, kad N. Gluškovo mierties, kaip, beje, ir B. Berezovskio, galėjo siekti Kremlius. Kremliaus taktika – žudyti į Vakarus pabėgusius garsiausius savo verslininkus, politikus ir agentus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.17; 02:30

Lenkijos prokuratūra baigė įslaptintą tyrimą dėl pasikėsinimo prieš valdžios institucijų atstovus organizavimo. Kaip pranešė pirmadienį radijo stotis RMF FM, kaltinimai pateikti Varmijos Mozūrų vaivadijos gyventojui.

Prokuratūra neinformuoja, į kieno konkrečiai gyvybę ketino kėsintis vyras, tik pranešama, kad tai galėjo būti prezidentas, vyriausybės arba parlamento nariai.

Savo kėslams įgyvendinti vyras surinko 300 kilogramų sprogmenų ir medžiagų jiems gaminti. Per kratą jo bute buvo rasta pusė kilometro laido, sprogdiklių, 25 ginklai, tarp jų – automatiniai, ir 25 tūkstančiai šovinių.

Kaltinamojoje išvadoje taip pat figūruoja Varšuvos gyventojas, kaltinamas ginklų laikymu be leidimo, ir du Silezijos vaivadijos gyventojai, pas kuriuos buvo rasta nelegaliai laikomų šaulių ginklų ir šovinių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.20; 02:30

Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerija pirmadienį neribotam laikui atšaukė savo ambasadorių Rusijoje Andrejų Negucą, praneša „Interfax“.

Kaip pažymima Moldovos URM pranešime, šis sprendimas priimtas todėl, kad „Rusijos valdžia persekioja ir baugina Moldovos oficialius fizinius asmenis ir politinius veikėjus ir nereaguoja į oficialius Moldovos paklausimus dėl šių atvejų, padažnėjusių pastaruoju metu“.

Pasak URM atstovų, tokie veiksmai gali sugadinti Moldovos ir Rusijos santykius, kuriuos Moldova norėtų matyti draugiškus ir grindžiamus pagarba.

Anksčiau gruodžio mėnesį Rusija už akių suėmė Moldovos demokratų partijos pirmininką, verslininką Vladimirą Plachotniuką ir apkaltino jį pasikėsinimu nužudyti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.19; 09:44

Judrioje Stokholmo (Švedija) aikštėje peiliu buvo užpultas policijos pareigūnas. Pranešama, kad įtariamasis užpuolikas sulaikytas, informuoja naujienų agentūra AFP.

„Pareigūnui peiliu buvo smogta į nugarą ir kaklą“, – naujienų agentūrai AFP sakė inspektorius Ronis Telbergeris (Ronnie Tellberger). Jis pridūrė, kad nukentėjusysis buvo užpultas iš nugaros.

Išpuolio motyvas kol kas neaiškus.

Incidentas įvyko apie 10.30 val. vietos laiku, netoli Medborgarplatseno metro stoties Siodermalmo rajone.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti“, – informavo Stokholmo policija.

Sužeistasis pareigūnas nugabentas į ligoninę, tačiau jo gyvybei pavojus negresia.

Švedijoje vis dar nenuslopo susirūpinimas po balandį Stokholmo centre įvykdyto kruvino išpuolio. Tuomet uzbekų kilmės prieglobsčio prašytojas sunkvežimiu tyčia įsirėžė į pėsčiųjų gatve vaikščiojusius žmones. Per išpuolį žuvo penki asmenys.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.01; 00:01

Panevėžyje nuosprendį išgirdo kupiškėnas, Joninių naktį padegęs savo šeimos sodybą ir vos ugnyje nepražudęs žmonos bei trijų sūnų.

Teismas pripažino pagrįstais Panevėžio apygardos prokuratūros jam pareikštus kaltinimus dėl svetimo turto sunaikinimo ir pasikėsinimo tyčia nužudyti keturis šeimos narius.

Continue reading „Nuteistas Joninių naktį šeimos vos nesudeginęs kupiškėnas“

Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Andrius Kiuršinas kreipėsi į Marijampolės rajono apylinkės teismą dėl įtariamosios K.A. apklausos ir kardomosios priemonės suėmimo taikymo ikiteisminiame tyrime, pradėtame dėl pasikėsinimo nužudyti mažametį asmenį Šakių rajone Papartynų kaime.

Continue reading „Tyrime dėl pasikėsinimo nužudyti mažametį – įtariamosios apklausa teisme ir sprendimas dėl kardomosios priemonės skyrimo“

Gavus pranešimą apie Šakių rajone Papartynų kaime į šulinį įmestą pusės metų kūdikį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti. Ikiteisminį tyrimą organizuos ir jam vadovaus Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. 1996 m. gimusi vaiko motina sulaikyta.

Continue reading „Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti“

video_cip

Šis portalo Slaptai.lt pasakojimas – apie Plungės rajono apylinkės prokuratūros kaltinimus plungiškiui Andriui Kaveckui bei skandalingomis istorijomis pagarsėjusio Pavelo Iljino liudijimus. Beje, Plungės rajono apylinkės prokuratūros nuostatos akivaizdžiai griežtos. Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaiko prokurorė Danutė Rudienė. Šių metų balandžio 29-ąją minėta prokurorė prašė A.Kaveckui dar iki teismo taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Esą šis plungiškis yra pavojingas. Žodžiu, būtų ramiau, jei jis teismo pabaigos lauktų tardymo izoliatoriuje. Plungės rajono apylinkės teismo teisėjas Virginijus Gedeikis prokurorės prašymo nepalaikė – plungiškio A.Kavecko laisvės neatėmė, bet paskyrė piniginį užstatą.

Plungės rajono apylinkės teisme spalio 28-ąją bus iš esmės nagrinėjama minėta baudžiamoji byla. Slaptai.lt pateikia sunkiais nusikaltimais kaltinamo Andriaus Kavecko nuomonę.

Continue reading „Imitacija ar provokacija?“