Į Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depą Kaune penktadienį atgabentos dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“.

Mokomosiose PKM nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis bus aprūpintos kovinės PKM. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą ruošiant vairuotojus.

Šiuo metu vyksta mokomųjų PKM perėmimo iš gamintojo procedūros, kurias baigus, jos oficialiai taps Lietuvos kariuomenės nuosavybe. Šios mašinos jau kitąmet bus naudojamos Lietuvos karių pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ vairavimo įgūdžiams formuoti.

Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigys 88 kovines PKM, o pagal atskirai įsigyjamą logistinį paketą – 3 mokomąsias PKM. Į logistinį paketą taip pat įeina remonto dalis, techninė gamintojo logistinė parama, techninė ir metodinė dokumentacija, taip pat simuliacinės ir mokymo priemonės, speciali įranga ir priemonės tinkamai PKM „Vilkas“ priežiūrai, taip pat šaudmenys ir kitos priemonės.

2016 m. rugpjūčio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM „Boxer“ pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus.

Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje.

Bendru gamintojo ARTEC konsorciumo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, bus vadinamos ne „Boxer“, o pėstininkų kovos mašina „Vilkas“.

Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Informacijos šaltiniai – ELTA

2017.12.16; 06:19

Sutartis dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo Lietuvos kariuomenei bus pasirašoma rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje.

Tokį sprendimą Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų taryba (KAM GRT) priėmė rugpjūčio 16 dieną, išklausiusi Pėstininkų kovos mašinų darbo grupės pranešimą apie pėstininkų kovos mašinų pirkimo derybas ir jų rezultatus.

Atsižvelgiant į tai, kad sutartis pažymėta slaptumo žyma, galimybė žiniasklaidai stebėti pasirašymo ceremoniją nebus sudaryta.

Po sutarties pasirašymo su žiniasklaidos atstovais susitiks Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė bei tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR, kuriai tarpininkaujant bus perkamos pėstininkų kovos mašinos, atstovas.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.08.17; 10:50

Krašto apsaugos ministerija iš tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos (angl. OCCAR) gavo patvirtinimą, kad visos šešios OCCAR stebėtojų taryboje esančios šalys – Belgija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Italija, Prancūzija ir Vokietija – sutinka, kad Lietuva prisijungtų prie šios tarptautinės organizacijos administruojamos šarvuočių „Boxer“ programos.

Continue reading „Pirkdama pėstininkų kovos mašinas Lietuva jungsis prie tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos, tam pritaria organizacijos stebėtojų taryba“

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) svarstė tolesnio Lietuvos kariuomenės modernizavimo bei ginkluotės, karinės įrangos ir technikos įsigijimo klausimus.

Apsvarstyta Krašto apsaugos ministro pateikta medžiaga dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo, aptartas prioritetinis tinkamiausių potencialių gamintojų sąrašas.

Continue reading „Valstybės gynimo taryba: Lietuvos kariuomenės modernizavimas – nesustojęs“

Krašto apsaugos ministerija, gavusi du naujus vyriausybinius pasiūlymus iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos, nusprendė atlikti papildomą analizę ir kreipėsi į anksčiau duomenis pateikusias verslo bendroves patikslinti kai kuriuos duomenis.

„Naujų pasiūlymų išnagrinėjimui reikalingas papildomas laikas, todėl nusprendėme sprendimo dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo priėmimą nukelti iki lapkričio pabaigos. Iki to laiko tikimės, kad ir anksčiau duomenis pateikusios bendrovės atsiųs patikslintus duomenis, kurie leis tinkamai įvertinti tiek vyriausybinius, tiek verslo bendrovių pasiūlymus,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

Continue reading „Gavus du naujus pasiūlymus, sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo nukeltas į lapkričio pabaigą“