TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad tai, ar bus paskelbti pirmalaikiai rinkimai, ar ne, priklauso nuo „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio. Todėl, aiškino jis, tikimybė, kad bus realizuotas opozicijos keliamas pirmalaikių rinkimų klausimas, labai menka.
 
„Aš visgi skeptiškai vertinu šankstinių rinkimų galimybę, šis klausimas kybo ant Ramūno Karbauskio ir valdančiųjų galvos. Jeigu jie apsispręstų palaikyti – tada taip, iškart pasidaro realistiška, net jei koks vienas opozicijos balsas atkristų“, – sakė G. Landsbergis po opozicijos lyderių susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda.
 
Būtent galimybę organizuoti pirmalaikius rinkimus, žurnalistams užsiminė jis, opozicijos politikai ir aptarė su šalies vadovu.
 
G. Landsbergis teigė manąs, kad valdantieji atsitraukia anuo pirmalaikių rinkimų idėjos ir neketina šios iniciatyvos apskritai palaikyti.
 
„Tokiu atveju nieko nebus“,  sakė G. Landsbergis. Politikas teigė, kad liberalų iniciatyvą organizuoti pirmalaikius rinkimus parėmė tiek jis, tiek jo vadovaujama konservatorių frakcija Seime.
 
„Aš pasirašiau liberalų teikiamą dokumentą, kad būtų įtrauktas į darbotvarkę, didžioji dalis mūsų frakcijos pasirašė“,  sakė politikas.
 
Savo ruožtu R. Karbauskis pastarąją savaitę Eltai sakė, kad opozicija blefuoja keldama pirmalaikių rinkimų idėją.
 
Ramūnas Karbauskis. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
„Valstiečių“ lyderio teigimu, jei parašus dėl pirmalaikių rinkimų organizuojantys opoziciniai liberalai manytų, kad valdantieji gali šią idėją paremti, tokios iniciatyvos nerodytų.
 
„Netikiu, kad pas juos dauguma frakcijos narių nori išankstinių rinkimų“, – Eltai sakė R. Karbauskis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.31; 17:07

Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai atmetė premjero Boriso Johnsono iniciatyvą dėl naujų rinkimų. Premjerui nepavyko gauti tam reikalingos dviejų trečdalių balsų daugumos. Už rinkimus balsavo 298 parlamentarai, 56 buvo prieš. Reikalingi buvo 434 balsai.
 
B. Johnsonas po balsavimo pareiškė, kad leiboristų vadovas Jeremy‘is Corbynas greičiausiai yra pirmasis opozicijos lyderis šalies istorijoje, nepriėmęs kvietimo rengti naujus rinkimus. „Vienintelis paaiškinimas yra tas, kad J. Corbynas netiki, kad gali laimėti“, – teigė jis.
 
Prieš tai parlamentas pritarė įstatymui, kuris užkerta kelią netvarkingam „Brexitui“ spalio 31 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.05; 03:00
 

Ispanijos parlamento rinkimai. EPA – ELTA nuotr.
Paskutinė Ispanijos rinkėjų apklausa rodo, kad sekmadienį vykusius pirmalaikius Ispanijos parlamento rinkimus laimės ministro pirmininko Pedro Sanchezo Socialistinė darbininkų partija (PSOE), skelbia BBC. 

Kaip pranešama, apklausos telefonu metu buvo apklausta 12 900 rinkėjų, o jos rezultatai paskelbti pasibaigus balsavimui rinkimuose. Apklausa telefonu buvo atlika kelios dienos prieš rinkimus, vietoje balsavusių rinkėjų apklausų. Praeityje yra buvę, kad balsavusių rinkėjų apklausos buvo netikslios. 

Apklausos duomenimis, valdančiajai partijai turi tekti gerokai daugiau balsų nei kitoms partijoms. Apklausa rodo, kad PSOE gaus 28,1 proc. balsų. Konservatyvi Liaudies partija (PP) pelnys 17,8 proc. balsų. Tai blogiausias kada nors rezultatas šiai partijai. Centro dešiniųjų partija “Ciudadanos“ turi gauti 14,4 proc. balsų, o kairiosios pakraipos „Podemos” turi gauti 16,1 proc. balsų. Kraštutinių dešiniųjų partijai “Vox” turi atitekti 12,1 proc. balsų ir partija pirmą kartą pateks į Ispanijos parlamentą. 

Socialistams turėtų atitekti 116-121 vietų parlamente, o “Podemos” – 42-45 vietos.
 
Pirmalaikiai parlamento rinkimai Ispanijoje buvo paskelbti po to, kai žemesnieji Ispanijos parlamento rūmai atmetė Vyriausybės siūlytą 2019 metų biudžeto projektą. Tai buvo jau treti per ketverius metus parlamento rinkimai šalyje. 

Rinkimuose, vykusiuose nuo 9.00 val. iki 20.00 val., balsavimo teisę turėjo 37 mln. ispanų. Rinkėjų aktyvumas buvo gerokai didesnis, nei ankstesniuose parlamento rinkimuose, vykusiuose 2016 metais. Likus dviem valandoms iki balsavimo pabaigos, rinkėjų aktyvumas siekė 60,7 proc. Per 2016 metų rinkimus rinkėjų aktyvumas tokiu pačiu laiku buvo 51,2 proc.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.29; 07:00