„Sara Netanyahu, Izraelio premjero žmona, yra nuolatinis apkalbų objektas, nors pati pirmoji ledi svajoja tapti Izraelio karaliene-motina. Daugelį metų ji ir jos vyras buvo įtariami korupcija.

Įtarimai pasitvirtino prieš metus, kai Izraelio teisingumo ministerija apkaltino Benjamino Netanyahu žmoną „nuolatiniu sukčiavimu“ ir „piktnaudžiavimu pasitikėjimu“, – rašo „Le Figaro“ žurnalistė Segolen Forgar.

„Kuo ji kalta? Tuo, kad mokesčių mokėtojams pateikė sąskaitą už šimtus patiekalų, pagamintų geriausių Jeruzalės restoranų virtuvėse ir pristatytų jai į namus. Nepaisant to, kad yra etatinis virėjas, ištisus metus dirbantis Beit Agione, oficialioje Izraelio vykdomosios valdžios vadovo rezidencijoje. Remiantis pateiktu kaltinimu, pirkiniams išleistų biudžeto pinigų suma yra „daugiau nei 35 tūkst. šekelių“ (apie 86,5 tūkst. eurų)“, – sakoma straipsnyje.

„Sara Ben-Artzi gimė 1958 metais Kiryat Tiv‘one, Šiaurės Izraelyje, šeimoje intelektualų, kurie specializavosi studijuodami Bibliją. Jos tėvas – rašytojas, poetas ir pedagogas. Po karinės tarnybos jauna moteris studijavo psichologiją ir dirbo su gabiaisiais vaikais. Paskui ji tapo Izraelio oro linijų bendrovės „El Al“ stiuardese. Jau išsituokusi ji susitiko su „Bibi“ skrisdama reisu Niujorkas–Tel Avivas. Taip prasidėjo jų meilės istorija, kuri tęsiasi iki šiol“, – teigia žurnalistė.

„Sarą Netanyahu visi priima kaip įtakingą figūrą, ji dalyvauja priimant sprendimus, nuo naujo „Mosado“ direktoriaus paskyrimo iki savo vyro šalininkų pasirinkimo parlamento rinkimuose“, – rašo publikacijos autorė. Duodamas interviu leidiniui „L‘Obs“ Benas Caspitas, Izraelio politikos žurnalistas ir pritrenkiančios Benjamino Netanyahu biografijos autorius, pabrėžia: „Sara – įtakingiausias žmogus Izraelyje, net įtakingesnis nei jos vyras. Įsivaizduokite, jis yra priverstas slėptis vonioje, kad pakalbėtų telefonu su žmonėmis, kurių ji nekenčia.“

„Savo namuose 60-metė moteris, šiuo metu Jeruzalės merijoje dirbanti ne visą darbo dieną mokyklos psichologe, yra valdinga tironė. Pirmosios aukos yra jos personalas. Tai patvirtina nevienkartiniai buvusių darbuotojų skundai. Kaip prisipažino vienas iš jų, Emanuelis Sela, 2014 metų gruodžio mėnesį Jeruzalės teisme, „riksmai, įžeidinėjimai, sarkazmas ir prieštaringi įsakymai“ yra dalis kasdienybės. 2015 metais leidinyje „L‘Obs“ buvo paskelbta pamokanti scena: Menni Naftali, buvusį apsauginį, kuris buvo paskirtas oficialios rezidencijos valdytoju, vidurnaktį prikėlė jo įsiutusios šeimininkės skambutis. Kuo nusikalto valdytojas? Jis nupirko pieną plastikinėje, o ne kartoninėje pakuotėje“, – praneša „Le Figaro“.

„Sekmadienį, birželio 16 dieną, – eilinis netikėtas posūkis. Po sandorio su teisėsauga Sara Netanyahu buvo pripažinta kalta dėl netinkamo biudžetinių lėšų naudojimo maistui. Teismas skyrė jai 10 tūkst. šekelių (2,5 tūkst. eurų) baudą ir įpareigojo atlyginti 45 tūkst. šekelių (11,1 tūkst. eurų) žalą valstybei. Dieną prieš teismą vyras gynė ją. Jau kelintą kartą.

„Faktai ir teisybė neturi reikšmės. Sara jau ilgą laiką žiniasklaidai yra kaip bokso kriaušė“, – pareiškė jis feisbuke, visaip aukštindamas jos darbą su „vėžiu sergančiais vaikais“, žmonėmis, „išgyvenusiais Holokaustą ir daugeliu kitų, kuriems reikia pagalbos“. O paskui priėjo išvados: „Mano mylima žmona, tu – tikra didvyrė“.

Šaltinis: „Le Figaro“

2019.06.27; 08:35

 

liudmila_putina

Liudmila Putina, Vladimiro Putino žmona, pastaruoju metu, anot “The Daily Beast”, tapo „dar didesnė nematomoji, negu kada nors“.

„Tokios aplinkybės išprovokavo kai kokius gandus, bet jie daugiausia sutinkami abejingai“, – rašo žurnalistė Anna Nemcova.

55-asis Liudmilos Putinos gimtadienis (sausio 6-ąją) šiemet praėjo nepastebimai: „Nei šventimo gatvėse, nei įsimenančių koncertų, nei fejerverkų. Pagrindinėje žiniasklaidoje – nė žodžio“, – pastebi autorė. Net internete Rusijos gyventojai paprasčiausiai neužsiminė apie Liudmilą Putiną.

Continue reading „Vladimiro Putino žmona praktiškai dingo, bet rusų tai nejaudina”