Vladimiro Putino žmona praktiškai dingo, bet rusų tai nejaudina


Liudmila Putina, Vladimiro Putino žmona, pastaruoju metu, anot “The Daily Beast”, tapo „dar didesnė nematomoji, negu kada nors“.

„Tokios aplinkybės išprovokavo kai kokius gandus, bet jie daugiausia sutinkami abejingai“, – rašo žurnalistė Anna Nemcova.

55-asis Liudmilos Putinos gimtadienis (sausio 6-ąją) šiemet praėjo nepastebimai: „Nei šventimo gatvėse, nei įsimenančių koncertų, nei fejerverkų. Pagrindinėje žiniasklaidoje – nė žodžio“, – pastebi autorė. Net internete Rusijos gyventojai paprasčiausiai neužsiminė apie Liudmilą Putiną.

Tiesa, dauguma Rusijos piliečių nesidomi savo lyderių žmonomis, o Rusijos pirmosios damos retai stengiasi pasirodyti akyse kartu su savo vyrais. „Bet net ir pagal šituos standartus Vladimiro Putino žmona visada buvo kažkokia vaiduokliška figūra“, – sakoma straipsnyje. Jos pasirodymai visuomenėje niekada nebuvo itin ryškūs. Paskutinės oficialios prezidento su žmona nuotraukos buvo fotografuotos per jo inauguraciją 2012 metų pavasarį.

O šią Liudmilos Putinos gimimo dieną šalis matė, kaip jos vyras prezidentas apkabina galingus pečius “prancūzų tremtinio” Žeraro Depardje, atvykusio pasiimti Rusijos paso į prezidento rezidenciją prie Juodosios jūros, pažymi autorė.

„Pirmosios damos niekur nesimatė“, – pastebi autorė. Beveik jokios viešos reakcijos į jos nebuvimą nepastebėta. Tik “Saha News” agentūros svetainėje atsirado mažytė žinutė, kad žmonos 55-mečio dieną prezidentas slidinėjo kartu su Dmitrijumi Medvedevu. „Sausio 6-oji – tai stačiatikių Kūčios. Pasak žurnalistų, Rusijos prezidentas ne pirmą kartą stačiatikių Kalėdas šventė be žmonos“, – sakoma straipsnyje.

„Tai stebėtinas V.Putino bruožas. Dėl kažkokių priežasčių jis bevelija Kalėdas švęsti kokioje nors mažytėje provincijos cerkvelėje, o ne būti tą dieną kartu su žmona, nors tai jos gimimo diena“, – sako Džeraldina Feigen, šių laikų Rusijos religijų ekspertė.

Bet Rusijos komentatoriams šis faktas visiškai suprantamas, pabrėžia autorė: „Jie pripratę galvoti, kad Rusija gali puikiai funkcionuoti ir be pirmosios damos. „Rusai linkę, kad „tautos tėvas“ būtų viengungis“, – pareiškė Sergejus Markovas, ankstesnis V.Putino patarėjas. Anot jo, iki 2008 metų, kai Liudmila Putina pasirodydavo visuomenėje, ji „aiškiai statydavo prezidentą į nejaukią padėtį ir atrodė kaip našta“.

Kur dabar gyvena pirmoji dama, nežinia. Jeigu tikėsime vienais gandais, vienuolyne šalia Pskovo, jeigu tikėsime kitais – viloje Pamaskvyje, Peterburge ar net Paryžiuje. Beje, gandai nepasitvirtino. Gruodžio 28 dieną per naujametinį priėmimą Kremliuje daugelis matė Liudmilą Putiną: ji sėdėjo prie vieno staliuko su patriarchu Kirilu ir buvusia pirmąja dama Svetlana Medvedeva. Tiesa, to renginio televizija nerodė.

„Tas faktas, kad šalies lyderis tik retkarčiais pasirodo viešumoje su žmona, paprastai piliečiams klausimų nekelia. Vienintelis ryškūs žiburėlis niūroje sovietinių generalinių sekretorių „vaiduokliškų“ žmonų virtinėje buvo Raisa Gorbačiova“, – pabrėžia autorė. Pirmą kartą nuo carizmo laikų Rusijai atstovavo gerai jaučianti stilių ir inteligentiškų manierų, iškalbinga ir neslepianti savo nuomonės moteris.

Tačiau rusai negalėjo pajusti simpatijos Raisai Gorbačiovai, mano autorė. Ji apsipirkdavo Prancūzijoje brangiose parduotuvėse, o užguitos rusės stovėdavo ilgiausios eilėse nusipirkti pakelio pieno ir neturėjo rublio kito, kad nusipirktų pėdkelnes. „Rusija suvertė kaltę abiem politiškai aktyviausioms pirmosioms damoms – Nikolajaus II žmonai Aleksandrai ir Raisai Gorbačiovai – už nevienareikšmę politiką, išprovokavusią katastrofas šalyje“, – sakoma straipsnyje.

„Daugelis Rusijos piliečių negalėjo pakęsti, kad Raisa Gorbačiova valdo vyrą, nes pagal tradiciją rusės privalo žinoti savo vietą“, – sako analitikas Jurijus Krupnovas. Jo nestebina, kad V.Putino žmona gyvena ramiai ir uždarai.

„Sprendžiant iš jos pačios prisiminimų, pateiktų Olego Blockio biografinėje knygoje, Liudmila Putina labai gerai žinojo „savo vietą“, – rašo autorė. Būdama antrą kartą nėščia septintą mėnesį ji turėjo pati tempti laiptais aukštyn kūdikį ir krepšį su pirkiniais, nes vyras manė, kad namuose visus darbus turi dirbti moteris.

„Kai kurie rusai ilgisi Liudmilos Putinos“, – pažymi autorė. Modeliuotojas Vladimiras Zaicevas neseniai interviu televizijos kanalui „Lietus“ pavadino ją stebuklingai natūralia. „Deja, mūsų bendravimas netikėtai nutrūko“, tikriausiai, kažkas išsigando, kad aš per daug aktyviai ją paveiksiu“, – sako V.Zaicevas.

Sociologė Olga Kryštanovskaja pranešė, kad sėkmingų moterų klubas „Pirmūnės“ „norėtų priimti Liudmilą Putiną po savo sparnu“ (taip išsireiškė pati O.Kryštanovskaja). Klubo narės norėtų, kad L.Putina dalyvautų jų labdaringoje akcijoje, bet, nežinodamos jos adreso kreipėsi per Facebook‘ą. Kvietimas atsakymo nesulaukė.

Nuotraukoje: Rusijos prezidento žmona Liudmila Putina.

Šaltinis: “The Daily Beast”

2013.01.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *