Suomiškas ginčas dėl kalbų vartojimo


Suomiškų Pietų ir Šiaurės Karelijos provincijų aštuonių municipalinių darinių iniciatyva, siūlanti leisti moksleiviams vietoj privalomos švedų kalbos mokytis rusų kalbos, nesulaukė Helsinkio pritarimo.

Švietimo ministerija atmetė atitinkamą užklausimą dėl galimo nesuderinamumo su konstitucija“, – praneša „Neue Zürcher Zeitung”. Leidinio duomenimis, galima buvo laukti neigiamo atsakymo į užklausimą, nes anksčiau buvo atmestas panašus to paties regiono bendrijų prašymas. Be to, tęsia leidinys, rusų turistų srautas metai iš metų gausėja: 2011 metais Suomiją aplankė 3 mln. Rusijos piliečių, kas antras turistas – iš Rusijos.

Suomijos Karelijos mokyklose rusų kalbos galima mokytis savo noru nuo ketvirtos klasės, praneša leidinys. Pasak regiono valdžios, tas kursas nepopuliarus todėl, kad anglų kalbos pamokos nuo antros klasės ir privalomos švedų kalbos pamokos yra nepakeliama našta mokiniams.

Leidinys nurodo, kad apie 5 proc. Suomijos gyventojų priklauso švedų mažumai. Tačiau plintant anglų kalbai antrosios valstybinės kalbos populiarumas pradėjo smukti.

Nuotraukoje: Suomijos sostinė Helsinkis.

Informacijos šaltinis: „Neue Zürcher Zeitung”

2013.01.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *