Europolas: Portugalijoje susekta pinigus padirbinėjusi grupuotė. EPA – ELTA nuotr.
Susekta ir išardyta viena didžiausių Europoje pinigų klastojimo grupuočių, sulaikyti penki jos nariai, pirmadienį Hagoje teigė Europolo – Europos policijos biuro – atstovai.
 
Suimtas netgi pagrindinis grupės vadovas – ilga nusikalstamos veiklos istorija pasižymintis portugalas, pranešama, kad jis sulaikytas Kolumbijoje.
 
Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje konfiskuota daugiau nei 1,3 milijono eurų vertės banknotų, skelbia operaciją vykdęs Europolas.
 
Manoma, kad ši grupuotė yra antra didžiausia klastojimo organizacijų, naudojusi tamsųjį internetą. Šioje interneto dalyje veikiančius subjektus yra ypač sunku susekti ir pasiekti, tad tamsusis internetas dažnai pasitelkiamas nusikalstamai veiklai vykdyti.
 
Pasak Europolo atstovų, dabar jau suskaldyta organizacija veikė nuo 2017 metų, per tą laiką, manoma, nariai padirbo daugiau nei 26 tūkst., dauguma jų – 50 eurų kupiūros.
 
Tyrėjų duomenimis, suklastotų banknotų kokybė buvo „neįtikėtinai gera“.
 
Padirbinėtojai, gamindami pinigus, naudojo saugumo popierių, hologramas, vandens ženklus ir ultravioletiniuose spinduliuose išryškėjantį rašalą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.10; 06:00

Šią savaitę bendroms pratyboms su Lietuvos kariais į šalį atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų kontingentas su savo kovine technika – šarvuočiais „Pandur II“ ir kita ginkluote.

Birželio 3 d. Tauragės miesto Pilies aikštėje vyks Portugalijos rotacinių pajėgų sutikimo ceremonija, visuomenė galės apžiūrėti Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių techniką ir ginkluotę.

Portugalų kontingentą sudaro apie 100 karių iš 14-ojo pėstininkų pulko, dislokuoto Viseu mieste, Portugalijoje. Į Lietuvą šio dalinio kariai atvyksta po budėjimo NATO greitojo reagavimo pajėgose. Planuojama, kad Portugalijos kariai Lietuvoje treniruosis iki spalio mėnesio.

Portugalijos karių kontingentas įsikurs Tauragėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione ir kartu su bataliono kariais dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Jau kitą savaitę portugalai planuoja išvykti į pratybas „Geležinis vilkas 2017“.

Tai jau trečias kartas, kai Portugalija siunčia savo karius kelių mėnesių pratybų laikotarpiui Lietuvoje.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

Nuotraukų autoriai – mjr. Miguel Simoes (NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje) ir gr. Agnius Obadauskas (Kęstučio batalionas)

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2017.06.02; 20:32