Miškų gaisrai Portugalijoje: „liepsnoja visa šalis“


Miškų gaisrai Portugalijoje: „liepsnoja visa šalis“. EPA-ELTA nuotr.

Lisabona, liepos 14 d. (dpa-ELTA). Atostogautojų pamėgtoje Portugalijoje daugybė miškų gaisrų neleidžia atsikvėpti gyventojams ir ugniagesiams. Ketvirtadienį įvairiose šalies dalyse liepsnojo 11 didelių gaisrų, pranešė civilinė apsauga (ANEPC). Iš viso su ugnimi kovoja 1 900 ugniagesių.
 
Didžiausių rūpesčių kelia gaisrai Aveire šiaurėje ir Leirijoje šalies centrinėje dalyje, Setubalyje, esančiame už 50 km į pietus nuo Lisabonos, bei Fare pietuose.
 
„Visa šalis liepsnoja“, – skelbia leidinio „Jornal de Notícias“ antraštė.
 
Nuo pirmadienio Portugalijoje paskelbtos ekstremalios padėties galiojimas pratęstas iki sekmadienio imtinai, ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas Antonio Costa. Šiuo metu šalyje tvyro ir karščiai, trečiadienį termometrų stulpeliai kilo iki 45 laipsnių padalos.
 
Ką reiškia ekstremali padėtis turistams? Miške, pavyzdžiui, draudžiama kūrenti laužus. Ribojimas buvimas miškuose. Negalima leisti ir fejerverkų.
 
Gaisrų plitimą Portugalijoje skatina ne tik kelis mėnesius besitęsianti sausra, bet ir stiprus vėjas. Tačiau nemažai gaisrų kilo ir dėl aplaidymo ar tyčios, teigia institucijos. Jau yra sulaikytų asmenų.
 
Oficialiais preliminariais duomenimis, per šešias dienas nukentėjo mažiausiai 130 asmenų, du jų sunkiai. Liepsnų sunaikinta teritorija artėja prie 100 kvadratinių kilometrų ribos.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.07.15; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *