kgb_agente

Džonas Vokeris (jaunesnysis) – JAV KJP dimisijos karininkas, suimtas 1985 metais, apkaltinus šnipinėjimu Sovietų Sąjungos naudai. Džonas Vokeris (John Walker, g. 1937) surinko šnipų grupę, į kurią įėjo jo sūnus Maiklas Vokeris ir brolis kapitonas leitenantas Artūras Dž. Vokeris, o taip pat vyresnysis radistas Džeris A. Vitvortas (visi trys tarnavo JAV KJP).

Džono Vokerio byla tapo didžiausia šnipinėjimo byla per visą Amerikos karinio jūrų laivyno istoriją, o jo grupės padaryta žala – pati rimčiausia. Dž. Vokeris, galėjęs prieiti prie pačių slapčiausių užšifruotų medžiagų, tapo šnipu, galimas dalykas, 1967 metais (atėjęs į Sovietų ambasadą Vašingtone ir savanoriškai pasiūlęs savo paslaugas), kai tarnavo povandenininkų mokomajame centre Čarlstone Pietų Karolinos valstijoje. Tada ten Dž.Vokeris ir nusipirko barą ir restoraną.

Continue reading „KGB sugebėjo perimti daugiau kaip milijoną Amerikos slaptųjų pranešimų“

Raketa_Bulava_

Prieš keletą dienų Norvegijos gyventojai turėjo progą pamatyti fantastišką reginį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo eilinis nevykęs raketos – nešėjos “Bulava” bandymas. Kos tai nevykęs projektas, galima spręsti vien iš to, kad šį Rusijos karinio – pramoninio komplekso projektą pradėjo kritikuoti netgi toks atvirai imperialistinis Kremliaus naujienų portalas KM. RU.

Kaip praneša Rusijos spauda, tai jau 12-as nepasisekęs šios raketos bandymas. Tiesa, pabrėžiama, kad puikiai veikė pirmos dvi raketos pakopos. Tačiau trečiojoje pakopoje įvyko nenumatytas, neplanuotas gedimas.

Continue reading „Dvylika nevykusių “Bulavos” bandymų Rusijos biudžetui kainavo 100 milijardų rublių“