JAV prezidentas Donaldas Trumpas, anot žiniasklaidos, siūlė Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui trauktis iš ES.

E. Macronui balandį lankantis Baltuosiuose rūmuose, D. Trumpas sakė: „Kodėl tu nepalieki ES?“ Apie tai rašo „Washington Post“, remdamasis dviem neįvardytais ES pareigūnais.

Jei Prancūzija pasitrauks iš ES, jis pasiūlys šaliai dvišalę prekybos sutartį, JAV prezidentą cituoja straipsnio autorius Joshas Roginas. Šio dvišalio susitarimo sąlygos bus geresnės, nei jas JAV šiuo metu suteikia ES kaip visumai, esą sakė D. Trumpas E. Macronui.

Prieš tai jau JAV žinių portalas „Axios“ rašė, kad D. Trumpas G7 viršūnių susitikime birželio pradžioje Kanadoje už uždarų durų paniekinamai atsiliepė apie NATO. Jis karinį aljansą susitikime su Vakarų partneriais pavadino „tokiu pat blogu kaip NAFTA“ (JAV laisvosios prekybos sutartis su Kanada ir Meksika). D. Trumpas yra nepatenkintas NAFTA susitarimu ir grasina iš jo pasitraukti.

D. Trumpas ne kartą ir NATO, ir ES. Prieš savo inauguraciją jis „Brexit“ pavadino „puikiu dalyku“ ir pareiškė viltį, kad ir kitos valstybės paseks britų pavyzdžiu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.01; 09:00

timosenko-

Buvęs JAV Valstybės departamento ir Senato Užsienio ryšių komiteto pareigūnas Briusas Rikersonas (Bruce Rickersonas) apžvelgė Europos sprendimus dėl Ukrainos integracijos kriterijų, įskaitant ir buvusios Ukrainos ministrės pirmininkės Julijos Tymošenko paleidimo sąlygas.

Savo komentaruose, išspausdintuose United Press International, B.Rikersonas pažymėjo, kad nors ir užvirė konkrečios diskusijos dėl galimybės paleisti J. Tymošenko gydytis į Vokietiją, tačiau tai galima įgyvendinti tik su tam tikromis sąlygomis.

Continue reading „Julijos Tymošenkos paleidimo gali neužtekti“