Julijos Tymošenkos paleidimo gali neužtekti


Buvęs JAV Valstybės departamento ir Senato Užsienio ryšių komiteto pareigūnas Briusas Rikersonas (Bruce Rickersonas) apžvelgė Europos sprendimus dėl Ukrainos integracijos kriterijų, įskaitant ir buvusios Ukrainos ministrės pirmininkės Julijos Tymošenko paleidimo sąlygas.

Savo komentaruose, išspausdintuose United Press International, B.Rikersonas pažymėjo, kad nors ir užvirė konkrečios diskusijos dėl galimybės paleisti J. Tymošenko gydytis į Vokietiją, tačiau tai galima įgyvendinti tik su tam tikromis sąlygomis.

„Pirma, J.Tymošenko turėtų atsiriboti nuo politinio gyvenimą neribotam laikui. Antra, ji privalėtų išmokėti šimtus milijonų dolerių Ukrainos vyriausybei, prarastus dėl dujų sutarties su Rusija“, – sako B.Rikersonas. Tačiau jis tuo pačiu pripažįsta, esą tokios sąlygos gali būti jai nepriimtos, ypač pinigė bauda, nes tai greičiausiai bus interpretuojama kaip tylus, net neabejotinas kaltės prisiėmimas.

„Yra daugybė „jeigu“. Jeigu siūlymas paleisti J.Tymošenko egzistuoja, ir jeigu ji galiausiai sutiks su tuo, ir jeigu ji bus išsiųsta į užsienį, vis tik lieka abejonių dėl prekybos sutarties“, – teigia B.Rikersonas. Jis pabrėžia, jog kai kurie Europos diplomatai teigia, esą J.Tymošenko paleidimas nesumažins Europos nerimo dėl selektyvaus teisingumo Ukrainoje.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

Informacijos šaltinis – PR Newswire.

2013.08.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *