„Fašizmas nepraeis“


Ar pastebėjote, kad pagrindinis antiukrainietiškos isterijos lozungas, skelbiamas iš Kremliaus ir kartojamas Rusijoje bei „skriaudžiamų“ rusakalbių postsovietinėje erdvėje, šalia „RUSIJA!” („РОССИЯ!“) – „FAŠIZMAS NEPRAEIS!“ („ФАШИЗМ НЕ ПРОЙДЕТ!“)? Jis iš Rusijos atstovų lūpų skamba ir Jungtinėse Tautose bei kitose tarptautinėse organizacijose.

Šis senas lozungas, atsirado po to, kai nutrūko broliškas Vokietijos nacionalsocialistų (nacių) ir Rusijos rusakalbių bolševikų (vėliau – komunistų) bendradarbiavimas sukeliant II Pasaulinį karą, taip nukreipiant dėmesį nuo stalinizmo reiškinio.

Dabar jis yra skirtas Vakarų politikų, kurie labai jautrūs žodžiams „fašizmas“, „nacizmas“, „antisemitizmas“, „islamiškasis fundamentalizmas“, smegenims plauti.

Nosologijos mokslas

Turbūt ir nelabai informuotam Lietuvos skaitytojui apytikriai yra aišku, kas sėdi Kremliuje, Dūmoje, Federacijos Taryboje, vadovauja Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, kas yra Rusijoje valdžia. Užtenka tik pažvelgti į jų veidus ir ryšius. Ne į pasus ir pavardes.

Nacistinėje Vokietijoje piliečiams buvo išduodami jų kilmę iš arijų, o tuo pačiu ir ištikimybę Reichui, patvirtinantys dokumentai. Jiems gauti vokietis turėjo pateikti ne tik rasinę kilmę įrodančius genealoginius dokumentus, bet ir pereiti medicininį rasės patikrinimą.

Yra toks mokslas, vadinamas nosologija, iš senovės gaikų νόσος, nosos – nosis. Graikiška, romėniška ir t.t. Tai štai vokiečių rasinėje patikroje jis vaidino labai svarbų vaidmenį.

Talentingi sovietiniai kino dokumentalistai sukūrė filmą „Paprastasis fašizmas“ apie Trečiojo Reicho kasdienybę. Jame, be kita ko, rodomi vokiečių dokumentiniai kino kadrai, kaip buvo matuojamos nosys kilmei iš arijų patvirtinti. Sarkazmo meistriškumu filmą galima būtų palyginti nebent su Balio Sruogos knyga „Dievų miškas“.

Panašu, Rusijos aukščiausiuose valdžios sluoksniuose nosologijos mokslo pasiekimais taip pat uoliai naudojamasi. Neduok Dieve, su neteisinga nosimi kas nors į Dūmą pateks. Arba, apsaugok Viešpatie, į kariuomenės vadus, į Federalinę saugumo tarnybą (buvusią NKVD, gestapo atitikmenį).

Pasižiūrėjus į dabartinius „demokratiškai“ išrinktus Rusijos Dūmos deputatus, vieningai balsuojančius už Krymo aneksiją, ir kartu su minia džiūgaujantį Michailą Gorbačiovą belieka tikėtis, kad atsiras Europoje talentingi kino dokumentalistai, kurie atskleis „paprastąjį fašizmą“ Rusijoje. Tik su kitokiomis nosimis. Tokiomis, kurias pasaulyje visada kas nors „skriaudžia“.

Tai vis tie patys Stalino anūkai ir proanūkiai, Gorbačiovas, Jelcinas, Putinas, Žirinovskis ir kiti. Tik dabar kai kurie iš jų pateko į turtingiausių pasaulio žmonių, „teisėtai“ praturtėjusių per vieną dieną, sąrašą. Likusieji taip pat savęs nenuskriaudė.

Interviu su „skriaudžiamais“ Ukrainos rusakalbiais aikštėse ir gatvėse lozungas „FAŠIZMAS NEPRAEIS!“ papildomas teiginiu, kad Ukrainos valdžioje – fašistai.

Tai – apie Ukrainos parlamentą, diskutuojantį dėl šalies ateities, kuriame pačių įvairiausių nosių galima surasti, ir Rusijos Dūmą, kurioje vienas žinomas veikėjas su teisinga nosimi (neatsimenu, koks, bet ten beveik visi tokie) yra griežtai pareiškęs, kad Dūma (parlamentas) – ne vieta diskusijoms.

Smegenų plovimo efektas

Didelei Putino nuostabai, naujai sena Kremliaus propaganda Ukrainos atveju nesuveikė taip, kaip tikėtasi. Atvirkščiai, laisvojoje žiniasklaidoje pats Putinas nupaišytas kaip Hitlerio klonas su tuo baisiu skirtumu, kad Hitleris nespėjo pasigaminti branduolinio ginklo.

Visgi smegenų plovimas šiek tiek veikia.

Kremliui pavyko apkvailinti Vakarus tariama istorine priešprieša Ukrainoje tarp ukrainiečių ir neukrainiečių, nors visiškai akivaizdu, kad priešprieša Kremliaus užsakyta.

Nežiūrint į viską, Vakarai siunčia tarptautines misijas stebėti tą „priešpriešą“ ir vertinti. Iš patyrimo puikiai žinodami, kad Rusijai tų misijų egzistavimas jos sukurtose konfliktų zonose – tuščia vieta. Be to, tai daro nusižemindami, Rusijai neleidus jiems stebėti padėties Kryme, iš kurio sklinda iš tiesų baisūs signalai.

Atrodo, ne tik Krymo ukrainiečiai, krymo totorės su vaikais, bet ir ne vienas rusas bėga iš demokratinio Putino Krymo į “fašistinę“ Ukrainą. Juk buvo kažkada Stalino planas įsteigti Kryme Teisingų nosių respubliką. Prieš tai spėta išvalyti Krymą nuo autochtonų – krymo totorių su neteisingomis nosimis. Ar ne toks planas ir dabar?

Smegenų plovimo sėkmė pasireiškia ir tuo, kad Vakarai, gilindamiesi į situaciją Ukrainoje, jau seniai „užmiršo“ situaciją pačioje Rusijoje, režimą, „priiminėjantį“ įstatymus, iš esmės draudžiančius spaudos ir žodžio, susirinkimų laisvę, paneigiančius elementarias žmogaus teises. Ką jau ten kalbėti apie tautinių ir kitokių mažumų teises, tautų teisę į apsisprendimą, kuri Rusijoje yra oficialiai paskelbta nusikaltimu. Nenori pastebėti Vakarai, kad jau seniai turi reikalą ne su autoritariniu, bet atvirai nacistiniu režimu.

Tuoj atsikvėpsime

Tai, ką demonstruoja Rusija manevruodama su savo kariuomene palei Ukrainos valstybinę sieną ir gąsdindama pasaulį gandais apie netrukus įvyksiantį naują įsiveržimą į Ukrainą, greičiausiai tėra gerai užmaskuoto psichologinio efekto siekimas.

Jo esmė – po Krymo aneksijos pasaulis turi pasijusti be galo dėkingas Rusijai, kuri pasielgs labai kilniai ir sugrąžins savo kareivius iš Ukrainos pasienio į nuolatinio dislokavimo vietas. Maskvoje, Pskove ir kitur.

Nors kitaip Rusija ir norėdama pasielgti negali. Dėl resursų stokos.

Tada, tikisi Rusija, Krymo aneksijos klausimas Vakarams taps viso labo istorine kategorija.

Prancūzijos laivų gamintojai įsipareigos perduoti Rusijai „Mistral“ tipo karo laivus „Sevastopol“ ir „Vladivostok“ per dvigubai trumpesnį laiką. 

Didžiojo aštuoneto septyniukė atsiprašys Rusijos už tai, kad „ne taip ją suprato“, ir pasiūlys artimiausią G-8 susitikimą surengti Kremliuje.

Vokietija dar Rusijai neatitraukus kariuomenės nuo Ukrainos valstybinės sienos jau įsiteikiančiai pareiškė, kad padarys viską, jog Julija Tymošenko netaptų Ukrainos prezidente.

Pasak Bundestago pirmininko Norberto Lammerto, J. Tymošenką galima prilyginti nebent Viktorui Janukovyčiui. Ja, ja, tam pačiam, kurio rankos Euromaidano ukrainiečių kraujuje, o didelė valstybės turto dalis persirašyta savo šeimai, kuris V. Putino įsakymu pasodino ją į kalėjimą. Kaip ji drįsta kelti savo kandidatūrą! Tai jis viešai išsakė Spiegel Online prieš porą dienų.

N. Lammertas leido suprasti, kad negali būti Ukrainos prezidentu žmogus, kurį Putinas pasodino  ilgiems metams į kalėjimą ir padarė invalidu, nes dėl to nukentėtų geri Ukrainos santykiai su Kremliumi!  

Ironiška, bet J. Tymošenkos kandidatūrą kovo 29 d. šeštadienį iškėlė jos partijos „Bat‘kovščina“ („Tėvynė“) suvažiavimas Sofijos aikštėje Kijeve. Partijos, kuri kaip ir pono Lammerto partija yra panašių  Europos šalių partijų asociacijos „Europos liaudies partija“ narė stebėtoja.

Liūdna būtų manyti, kad ponas Lammertas yra Maskvos nupirktas ar šantažuotinas kaip ir Vokietijos ekskancleris Gerhardas Schroederis, dabar gerai apmokamas „Gazpromo“ agentas.

O apie Krymo aneksiją bus kalbama vis rečiau.

Iki kito karto kur nors kitur. Tada apie Krymo aneksiją vėl bus prisiminta, kaip dabar, Krymo aneksijos metu, buvo prisimenama jau istorinė Gruzijos teritorijų aneksijos ir gruzinų išvarymo iš jų pamoka. Vėl bus prisimenami Sudetai, Klaipėda ir t.t.

Nuotraukoje: dr. Kastytis Stalioraitis, buvęs ilgametis užsienio informacijos analitikas Lietuvos Seime.

2014.03.30; 19:01 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *