Dėl koronaviruso kuriamo Valstybės lygio operacijų centro visuomenės informavimo grupei vadovaus premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas. Anot jo, visuomenė bus nedelsiant informuota, jei Lietuvoje bus patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis.
„Visuomenės informavimo grupei vadovausiu aš, ministro pirmininko patarėjas“, – sakė S. Malinauskas.
 
„Norime iš karto informuoti, kad jau kelinta diena girdime įvairių spekuliacijų dėl pirmųjų fiksuotų atvejų. Gripo formos būna palaikomos koronavirusu. Norime aiškiai informuoji, jeigu tik bus nustatytas Lietuvoje pirmas atvejis, apie tai visuomenė bus informuota nedelsiant. Tai turėtų visi rimtai išgirsti ir visų kitų spekuliacijų reikia atsisakyti, nes tai visuomenės klaidinimas ir gąsdinimas“, – sakė jis.
 
Sprendimą dėl masinių renginių atšaukimo priims ketvirtadienį
 
S. Malinauskas taip pat patvirtino, kad Valstybės lygio operacijų centras ketvirtadienį priims sprendimą ir dėl penktadienį „Žalgirio“ arenoje vyksiančių Eurolygos rungtynių tarp  „Žalgirio“ klubo bei  Milano „AX Armani“ ekipos.
 
„Visi klausimai su masiniais renginiais: krepšinio varžybos, artėjanti Kaziuko mugė, didžiuliai Kovo 11 dienos renginiai ir t.t., jie bus svarstomi ekstremalių situacijų aktyvuotame centre. Sprendimus priiminės centro vadovas, specialistai. Rytoj yra bendras posėdis, klausimai bus svarstomi“, – patvirtino S. Malinauskas.
 
Dėl koronaviruso grėsmės bus kuriamas Valstybės lygio operacijų centras, siūloma, kad jam vadovautų sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.27; 00:33

Seimo narė Aušra Maldeikienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo narė Aušra Maldeikienė reikalauja, kad kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas paneigtų jo viešai išsakytą šmeižikišką teiginį.

Pasak jos, šių metų sausio 22 d. S. Malinauskas „Delfi“ TV laidoje „DELFI Dėmesio centre“ melagingai teigė, kad Seimo narė Aušra Maldeikienė paskelbė apie savo kandidatavimą į prezidentus Seime, naudodamasi Seimo patalpomis ar personalu. 

„Tai yra viešai žinoma netiesa. Seimo narė A. Maldeikienė apie savo kandidatavimą viešai paskelbė ir prezidento rinkimų programą „95 tezės“ pristatė 2018 m. birželio 25 d. Vilniuje, „Galerijoje 555“. A. Maldeikienė savo rinkimų kampanijai niekada nenaudojo jokių Seimo išteklių: nei patalpų, nei operatorių ar spaudos tarnybos“, – pareiškė A. Maldeikienė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.24; 08:00

grybauskaite_8-k

Prezidentė D. Grybauskaitė interviu savaitraščio „Veidas“ specialiam leidiniui „Prognozės 2011“ pareiškė, jog korupcija Lietuvoje pradeda paralyžiuoti valstybės vystymąsi.

„Tampame oligarchų ir nusikalstamo pasaulio valdoma valstybe“, – interviu sakė Prezidentė.

Sunku su tuo nesutikti. Galima tik būtų ginčytis, ar tampama, ar jau esame mafijos, t.y. nusikalstamo pasaulio grupuočių valdoma valstybė (oficialioje kalboje žodis „mafija“ dažniau mėgstamas pakeisti į „oligarchija“, tačiau esmės tai nekeičia). Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius komentuodamas Prezidentės žodžius teigia, kad „problemų dėl korupcijos yra, bet situacija nėra tokia dramatiška, kaip ją vertina Prezidentė“.

Pasakė ir tiek, bet tokio rango patarėjo pasisakymai turėtų būti lydimi išsamios argumentacijos, kuri įtikinamai turėtų paneigti prezidentės būkštavimus. Deja… Todėl tokie Premjero patarėjo žodžiai dar kartą aiškiai parodo, kad ši Vyriausybė arba neturi noro ir politinės valios mažinti korupciją, arba pati yra korumpuota ir nuolat papirkinėjama, arba tiesiog visiškai nesiorientuoja situacijoje, kuo būtų sunku patikėti.

Continue reading „Palinkėjimai Prezidentei Daliai Grybauskaitei“