Prezidento Gitano Nausėdos vyr. patarėjas Kęstutis Budrys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys, reaguodamas į buvusio JAV sausumos pajėgų vado Europoje Beno Hodgeso kritiką Baltijos šalims ir Lenkija dėl perkamos skirtingos ginkluotės, tvirtino, kad tai įsisenėjusios NATO problemos.
 
„Tai yra NATO įsisenėjusios problemos ir ne vien tik Baltijos šalių. Visoje NATO yra keliolika artilerijos sistemų su tuo pačiu kalibru (…). Taip, Baltijos šalys nuėjo skirtingais keliais, sakykime, dėl platformos pasirinkimo pėstininkų kovos mašinų“, – TV3 televizijos laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ antradienio vakarą sakė K. Budrys.
 
Jis teigė, kad Baltijos šalys ir Lenkija, pirkdamos ginkluotę, gynybos sistemas, iki šiol mažai kreipė dėmesį į jų suderinamumą, nes tiesiog skubėjo įsigyti ginkluotės kuo greičiau ir kuo daugiau.
JAV generolas Frederick Ben Hodges. Št. srž. Ediko Ponomariovo nuotr.
 
„Dėl to, kad bendradarbiavimas nėra gynybos srityje labai dažnu atveju pagreitinanti rezultatą priemonė ar pastanga, jis turi būti savitikslis tam, kad bendradarbiaudami turėtume rezultatą ateityje, palengvinantį mūsų sąveikumą, ir tai dažnai iškrenta iš visų kriterijų, kai renkamės vieną ar kitą įsigijimą, nes turime padaryti greičiau, daugiau ar panašiai, nebent atsiranda trečia jėga, pastūmėjanti mus link bendradarbiavimo, kaip buvo su „Himars“, – komentavo K. Budrys.
 
ELTA primena, kad praėjusią savaitę Lietuvoje lankydamasis buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas, atsargos generolas B. Hodgesas kritikavo Baltijos šalis ir Lenkiją dėl to, kad šios nederina savo ginkluotės, perka ją skirtingą.
 
Jis taip pat teigė, kad Lietuvai nepakanka skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto gynybai, nes Lietuva nėra pasiruošusi gintis, šaliai trūksta politinių sprendimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.29; 09:00

Prezidento Gitano Nausėdos vyr. patarėjas Kęstutis Budrys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionaliniam saugumui Kęstutis Budrys teigia, kad netikėtas JAV prezidento Joe Bideno pirmadienio vizitas Kijeve yra dar vienas Vakarų vienybės, kovojant prieš Rusijos vykdomą agresiją, parodymas. Taip pat, anot jo, šis vizitas parodo JAV įsipareigojimą ir toliau remti Ukrainą.
 
„Šis vizitas tikrai turi didžiulę reikšmę. Tai visų pirma yra karo metinės, tai yra kariaujančios valstybės sostinė. Pats susitikimas ir jo turinys simbolizuoja tai, ką Ukrainos labui ir visų Vakarų labui JAV, su prezidentu Bidenu priešakyje, nuveikė“, – pirmadienį laidoje „Iš esmės“ sakė K. Budrys.
 
„Ir iš ateities perspektyvos matysime tai, kaip vieną iš tokių raktinių momentų, kai Vakarai susivienijo. Kadangi tai parodo tiek, tai kas buvo nuveikta ir kas bus padaryta. Ir taip pat, JAV įsipareigojimą ir toliau remti Ukrainą“, – tvirtino jis.
 
Prezidento patarėjas priminė, kad po šio vizito J. Bidenas susitiks su Vidurio ir Rytų Europos regiono vadovais aptarti regiono ateities. K. Budrio manymu, šis vizitas turės įtakos JAV prezidento pozicijai šio susitikimo metu.
 
„Po šio apsilankymo, poryt, įvyks Bideno susitikimas su regiono šalių lyderiais, kur prezidentas Nausėda turės galimybę taip pat Lietuvos pozicijas išsakyti. Tai tikėtina, kad šis susitikimas tikrai turės įtakos sukuriant bendras nuostatas ir bendrą matymą dėl to, kaip mūsų  regionas atrodys ateityje ir kaip ateityje atrodys Ukraina“, – aiškino K. Budrys.
 
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
 
2023.02.21; 05:00