Prezidento patarėjas K. Budrys – apie J.Bideno apsilankymą Kijeve


Prezidento Gitano Nausėdos vyr. patarėjas Kęstutis Budrys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionaliniam saugumui Kęstutis Budrys teigia, kad netikėtas JAV prezidento Joe Bideno pirmadienio vizitas Kijeve yra dar vienas Vakarų vienybės, kovojant prieš Rusijos vykdomą agresiją, parodymas. Taip pat, anot jo, šis vizitas parodo JAV įsipareigojimą ir toliau remti Ukrainą.
 
„Šis vizitas tikrai turi didžiulę reikšmę. Tai visų pirma yra karo metinės, tai yra kariaujančios valstybės sostinė. Pats susitikimas ir jo turinys simbolizuoja tai, ką Ukrainos labui ir visų Vakarų labui JAV, su prezidentu Bidenu priešakyje, nuveikė“, – pirmadienį laidoje „Iš esmės“ sakė K. Budrys.
 
„Ir iš ateities perspektyvos matysime tai, kaip vieną iš tokių raktinių momentų, kai Vakarai susivienijo. Kadangi tai parodo tiek, tai kas buvo nuveikta ir kas bus padaryta. Ir taip pat, JAV įsipareigojimą ir toliau remti Ukrainą“, – tvirtino jis.
 
Prezidento patarėjas priminė, kad po šio vizito J. Bidenas susitiks su Vidurio ir Rytų Europos regiono vadovais aptarti regiono ateities. K. Budrio manymu, šis vizitas turės įtakos JAV prezidento pozicijai šio susitikimo metu.
 
„Po šio apsilankymo, poryt, įvyks Bideno susitikimas su regiono šalių lyderiais, kur prezidentas Nausėda turės galimybę taip pat Lietuvos pozicijas išsakyti. Tai tikėtina, kad šis susitikimas tikrai turės įtakos sukuriant bendras nuostatas ir bendrą matymą dėl to, kaip mūsų  regionas atrodys ateityje ir kaip ateityje atrodys Ukraina“, – aiškino K. Budrys.
 
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
 
2023.02.21; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *