Ramiajame vandenyne esanti negyvenama Hendersono sala yra tankiausiai plastikinėmis atliekomis užteršta teritorija pasaulyje, parodė atliktas tyrimas, informuoja BBC.

Jungtinės Karalystės Pitkerno salų grupei priklausančios Hendersono salos paplūdimiuose yra apytikriai 37,7 mln. plastiko gabalų. Didžioji dalis atliekų į salą atkeliauja iš praplaukiančių valčių ir Pietų Amerikos.

Bendras Australijos ir Jungtinės Karalystės atliktas tyrimas rodo, kad vienam kvadratiniam metrui tenka 671 atlieka, o iš viso atliekų kiekis siekia 17 tonų.

Tyrime, išleistame žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“, pateikiamas pavyzdys, kaip nuošalios salos tampa pasaulio šiukšlių „surinkėjomis“.

Hendersono saloje galima rasti žvejybos reikmenų ir kasdienio naudojimo daiktų, pavyzdžiui, dantų šepetėlių, žiebtuvėlių ir skustuvų.

„Iš pradžių tai atrodo šiek tiek žaviai, bet iš tiesų taip nėra. Šis plastikas senas, aštrus, trapus ir nuodingas“, – BBC sakė vienas iš tyrimą atlikusiu asmenų.

Hendersono sala įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl palyginti unikalios ekologijos, garsėjančios 10 augalų ir keturiomis paukščių rūšimis.

Sala driekiasi už 190 km nuo Pitkerno salos ir apie 5 tūkst. km nuo Čilės.

Informacijos šaltinis – ELTA

EPA – ELTA nuotraukoje – Hendersono sala.

2017.05.17; 06:21

 

turtuoliai

Mokslininkai priėjo išvadą, kad turtingi žmonės labiau už kitus linkę į neetišką elgesį, rašo The Angales Times.

Kalifornijos instituto Berklyje tyrėjai šią teoriją įrodė eksperimentais. Vienas iš jų toks:  specialiai parengti stebėtojai slėpėsi ties sankryža miesto centre ir pasižymėdavo pravažiuojančių pro šalį automobilių markę, gamybos metus ir būklę. Paskui jie stebėjo, ar vairuotojai laukdavo savo eilės ties posūkiu. Išaiškėjo, kad žmonės, vairavę pačius brangiausius automobilius, keturis kartus dažniau už ne tokių brangių mašinų vairuotojus važiuodavo į posūkį, tam neturėdami teisių.

Continue reading „Turtuoliai, motyvuojami godumo, labiau už kitus linkę sukčiauti”