Policija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nuo penktadienio Raseiniuose įvedus karantiną, bus stiprinami rajone patruliuojančių pareigūnų pajėgumai.
 
Kaip Eltą informavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė, policijos pareigūnai taip pati tikrins ir saviizoliacijoje turinčius būti asmenis.
 
„Raseinių pareigūnams talkins policijos ekipažai iš kitų Šiaulių apskrities policijos komisariatų. Dalis Raseinių policijos komisariato pareigūnų dirbs, kaip ir dirbo, pamainomis, kiti, kurie gali savo funkcijas vykdyti nuotoliu, pvz., tyrėjai, – nuotoliniu (būdu – ELTA)“, – Eltai perduotame komentare sako G. Smagriūnienė.
 
Ji pažymėjo, kad pats policijos komisariatas Raseiniuose yra užrakintas, gyventojai jame nesilanko, o esant problemai, pareigūnai, pasak G. Smagriūnienės, vyksta į įvykio vietą arba susisiekia telefonu.
 
Penktadienį Raseinių rajone bus įvedamas karantino režimas, primena ELTA. Numatyta, kad jis truks dvi savaites – iki spalio 23 dienos įskaitytinai.   
 
Karantino metu bus draudžiami vieši renginiai, susibūrimai, viešose vietose vyresniems nei 6 metų asmenims bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visų švietimo ir ugdymo įstaigų veikla bus organizuojama tik nuotoliniu būdu, lankymasis stacionariuose socialinių paslaugų įstaigose draudžiamas. Bus draudžiama ir veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
 
Religinėms bendruomenėms rekomenduota nevykdyti religinių apeigų. Žmonės įpareigoti viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, taip pat laikytis asmens higienos reikalavimų. Rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių.
 
Taip pat karantino metu bus ribojamas rajone keliaujančiųjų tarpmiestinio, priemiestinio ir miesto keleivinio transporto maršrutais intensyvumas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.08; 18:38

Raseiniuose šeštadienį vyko iškilminga kuopos vėliavėlės įteikimo ceremonija atkurtai Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai.

Dienos renginiai prasidėjo karių žygiavimu centrinėmis miesto gatvėmis iki Žemaičio aikštės, kurioje padaliniai išsirikiavo iškilmingai ceremonijai. Jos metu 210-ajai lengvajai pėstininkų kuopai oficialiai įteikta bei pašventinta kuopos vėliavėlė. Vėliau vyko Lietuvos šaulių sąjungos šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija. Iškilmingai rikiuotei pasibaigus Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas pristatė muzikinę programą. Renginio metu miesto gyventojai ir svečiai turėjo galimybę apžiūrėti karinės technikos, ginkluotės ir ekipuotės parodą bei paragauti kareiviškos košės ir arbatos.

Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda, pirmieji Raseinių kuopos vadai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, vietinės valdžios institucijų ir privataus sektoriaus įmonių vadovai, miesto ir rajono gyventojai.

„Daugiau kaip prieš dešimt metų vykusios reformos metu Raseiniuose buvo išformuota karių savanorių kuopa, tačiau tai nesumažino šio miesto ir rajono gyventojų ryžto atlikti pareigą Tėvynei. Raseinių mieste ir rajone gyvenantiems kariams savanoriams jau nebereikės vykti į kituose miestuose esančias kuopas, kuopa bus jų mieste“, – pabrėžė 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas V. Grunda.

Rinktinės vadas pažymėjo, kad atkuriamos kuopos idėja sulaukė palaikymo, prie atkuriamos kuopos renginio organizavimo prisidėjo Raseinių rajono savivaldybės ir vietos verslo atstovai.

Tai jau antrasis padalinys, kuris atkuriamas 2-ojoje rinktinėje. Šių metų pradžioje buvo organizuota iškilminga ceremonija atkurtai 208 lengvajai pėstininkų kuopai Kaišiadoryse. Planuojama, kad šiais metais 2-ąją rinktinę papildys dar viena karių savanorių kuopa, kurios išsidėstymo vieta numatoma Prienuose.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu Dariaus ir Girėno apygardos rinktinę sudaro rinktinės štabas ir dešimt kuopų. Penkios kuopos išsidėsčiusios Kaune, po kuopą Šakiuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Kaišiadoryse ir Raseiniuose.

Informacijos šaltinis – ELTA agentūra.

2017.05.14; 02:15

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą Raseinių miesto viešųjų erdvių ir gyvenamųjų vietų patrauklumo didinimo projektui įgyvendinti.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą šiame mieste pagerės sąlygos privataus verslo plėtrai, padidės gyvenamosios aplinkos kokybė ir sumažės vidinė gyventojų migracija.

Projekto įgyvendinimo metu bus kompleksiškai sutvarkytos teritorijos Raseinių miesto V. Kudirkos g. kvartale, t. y. Raseikos parko, Magdės šulinio (Alko šaltinio) bei Dominikonų skvero teritorija.

Modernizavus šias teritorijas Raseinių miesto centre, pagerės sąlygos raseiniškių laisvalaikiui, bus patogiau organizuoti kultūros renginius, įgyvendinti bendruomenės iniciatyvas. Optimaliai išnaudojus minėtą miesto dalį ir pritaikius ją gyventojų bei miesto svečių poreikiams ne tik pagerės miesto įvaizdis bei gyvenimo ir aplinkos kokybė, bet ir padidės čia besilankančių srautai, kas paskatins privataus verslo investicijas, naujų darbo vietų kūrimą.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos inicijuotam ir įgyvendinamam projektui „Raseinių m. V. Kudirkos g. kvartalo viešųjų erdvių ir gyvenamųjų vietų patrauklumo didinimas“ skirta daugiau kaip 0,55 mln. eurų, iš kurių bemaž 0,5 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 107 mln. eurų, iš kurių apie 99 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Nacionalinę regioninę politiką įgyvendinančius projektus pagal minėtą priemonę vykdo 23 vidutinio dydžio Lietuvos miestai.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.

2017.01.22; 01:02