Suirutės apimtose Ukrainos miestų gatvėse vaikštinėja daugiausia grupės jaunų vyrukų, kurie vadinami „tituškomis“. Jų uniforma – balaklavos (slidininko kaukės – red.) ir sportinės „Adidas“ kelnės, o ginklai – beisbolo lazdos ir panašios kuokos. Kalbama, kad jie gauna pinigų iš Ukrainos vyriausybės už protestantų gąsdinimą ir sumušimą, praneša Foreign Policy korespondentai Harriet Salem ir Gramas Steakas.

Kartais jie dirba provokatoriais, apsimesdami demonstrantais, kad pateisintų policijos žiaurumą. „Tie vyrukai paleido pirmuosius Molotovo kokteilius, ir jiems už tai sumokėjo“, – įsitikinęs vienas iš Euromaidano „sargybinių“ Sergejus Andrivenka.

Continue reading „Ukrainoje – slapta baugintojų grupuotė?“

draka_ukrainskaja

Ukrainoje susirinko naujos sudėties Aukščiausia Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda“ frakcija, praneša žiniasklaida. Ministras pirmininkas išrinktas vėl po tradicinio Ukrainos parlamente santykių aiškinimosi. Tiksliau tariant – išrinktas tik po muštynių.

„Praėjus šešioms savaitėms po parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo Regionų partija, trečiadienį į posėdį susirinko naujos sudėties Aukščiausioji Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda“ frakcija, rašo “Le Figaro” korespondentė Ariel Tedrel.

Continue reading „Peštynės Ukrainos parlamente nesiliovė“