Peštynės Ukrainos parlamente nesiliovė


Ukrainoje susirinko naujos sudėties Aukščiausia Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda” frakcija, praneša žiniasklaida. Ministras pirmininkas išrinktas vėl po tradicinio Ukrainos parlamente santykių aiškinimosi. Tiksliau tariant – išrinktas tik po muštynių.

„Praėjus šešioms savaitėms po parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo Regionų partija, trečiadienį į posėdį susirinko naujos sudėties Aukščiausioji Rada, ir dabar kartu su kitais į ją įeina kraštutinių dešiniųjų partijos „Svoboda” frakcija, rašo “Le Figaro” korespondentė Ariel Tedrel.

„Ir kol „Femen” judėjimo aktyvistės smerkė parlamentarų korupciją, keletas “Svoboda” deputatų susipešė, kad išvytų iš parlamento du opozicijos deputatus, kuriuos kaltina tuo, kad jie esą papirkti Regionų partijos. Nacionalistų sėkmė rinkimuose buvo netikėta: prognozuota, kad jie gali įveikti 5 procentų slenkstį, bet niekas nesitikėjo, kad „Svoboda” gaus 10 procentų. Už šią partiją balsavo daugiau kaip 2 mln. ukrainiečių. Ar verta dėl to nerimauti?“ – klausia straipsnio autorė.

„Iki 2004 metų partija vadinosi Ukrainos nacionalsocialistų partija, bet paskui jos lyderiai rado prašmatnesnį pavadinimą. Ir vis dėlto partijos istorija sena ir sudėtinga. Kasmet partija mini SS divizijos Galicija įsteigimo 1943-aisiais metines. „Svoboda” protestuoja prieš rengiamus triukšmingus paradus Kijeve ir piktinasi, kad Ukrainai Eurovizijoje atstovavo matinės odos dainininkė.

Pernai partija surengė manifestaciją prieš žydų chasidų piligrimystę prie 1810 metais mirusio Rabi Nachmano iš Braclavo kapo. Partijos lyderis Olegas Tiagnibokas prezidento Viktoro Janukovičiaus režimą vadina „žydų-maskolių mafija“ ir dar neigia, kad vadovauja fašistinei ar antisemitinei partijai“, – sakoma straipsnyje.

„Ar galima partijos „Svoboda” prasiveržimą laikyti Ukrainos visuomenės radikalėjimu? Iš tiesų kalbama apie protestinį balsavimą, – mano straipsnio autorė. – Daugelis ukrainiečių Svobodą laiko patriotų partija, galinčia pasipriešinti „banditams“ iš Regionų partijos. Tarp partijos aktyvistų daug jaunimo. Gal ji turi ateitį?“ – baigia A.Tedrel.

Ukrainos ir nacionalinio parlamento darbo atnaujinimo tema kalbama ir laikraštyje “Le Monde” paskelbtame Petro Smoliaro straipsnyje „Ukrainoje ministras pirmininkas išrinktas po dar vienų peštynių parlamente“.

„Ukrainoje deputatai keičiasi, bet metodai lieka tie patys. Naujojo parlamento pirmoji sesija panaši į ankstesnes: čia dažniau savo nuomonę reiškia kumščiais, nei žodžiais. Ketvirtadienį, gruodžio 13 dieną, deputatai vis dėlto išrinko Nikolajų Azarovą ministru pirmininku. N.Azarovas paliko savo postą gruodžio 3 dieną, įžiebęs tam tikrą nepasitikėjimą prezidento Viktoro Janukovičiaus ketinimais. Bet galų gale valstybės vadovas pasirinko perimamumą ir saugumą“, – rašo straipsnio autorė.

„Po rinkimų spalio 28 dieną politinėje scenoje atsirado nauji herojai. Stipri poliarizacija, dialogas mažai tikėtinas. Radoje suformuotos penkios frakcijos. Gausiausia – Regionų partija – vienija 210-imt parlamentarų. Trys opozicinės partijos, partijos „Batkivščina”, „Svoboda” ir garsiojo boksininko Vitalijaus Kličko „Udar” (smūgis), kartu turi 178 balsus.

Naujos sudėties parlamento veiklos pradžią paženklino siaubingos grumtynės, kuriose dalyvavo dešimtys Rados deputatų, – pasakoja korespondentė. – Ketvirtadienį dingstim liūdnai tradiciniam santykių aiškinimosi metodui tapo regionininkų balsavimas nesavomis kortelėmis, svarstant būsimojo spikerio kandidatūrą. Juo tapo Vladimiras Rybakas.

Peštynės baigėsi, ir jau visai ramioje aplinkoje buvo išrinktas premjeras N.Azarovas“.

Informacijos šaltinis – inopressa.ru portalas.

2012.12.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *