Prieš Rusiją nukreiptos sankcijos, vyriausybės Maskvoje duomenimis, pernai šaliai padarė 5,57 mlrd. eurų žalos. Vien tik ES sankcijų nuostoliai siekė 2,14 mlrd. eurų, sakoma Ūkio ministerijos dokumente, kurį antradienį cituoja agentūra TASS.

JAV sankcijos padarė 1,5 mlrd. eurų žalą, o Ukrainos vyriausybės paskelbtos priemonės – 686 mln. eurų, skaičiuoja ministerija.

Pateiktais duomenimis, labiausiai sankcijos paveikė metalo įmones, žemės ūkį ir chemijos pramonę. 62 šalys Rusijai esą yra paskelbusios beveik 160 baudžiamųjų priemonių. Tačiau Rusijos vyriausybė vis pabrėžia, kad šalies ekonomika gerai pasiruošė sankcijoms.

Jau nuo 2014 metų galioja ES ir JAV sankcijos, paskelbtos Rusijai dėl veiksmų Ukrainoje. Maskva į jas reagavo uždrausdama importuoti maisto produktus iš ES.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.20; 02:30

Prieš ketverius ar penkerius metus vienoje diskusijoje išreiškiau mintį, kad Rusijos ekonomika žygiuoja prie didelės krizės. Taip teigiau matydamas, kaip Rusijos valdžia reaguoja į dėl 2008 m. pasaulinės ekonominės krizės prasidėjusius pokyčius. Šios krizės laikotarpiu tapo akivaizdu, kad JAV dar agresyviau investuos ir išnaudos savo energetikos potencialą, o Europa augant konkurenciniam spaudimui nebegalės taikstytis su Rusijos diktuojamomis dujų kainomis. 

Ilgainiui Rusijos pajamos iš energijos išteklių eksporto mažės, todėl siekdama išsaugoti savo ekonomikos potencialą ir visuomenės gerovę Rusijos valdžia privalo imtis skubių reformų, didinti konkurencingumą ir taip mažinti priklausomybę nuo importo. Yra teigiančiųjų, kad tai ir buvo daroma.

Continue reading „Didžiausias 2015 metų pavojus – dreifavimas“